Sport

Sport

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 25 Gusht 2019 Liverpooli ruan bilancin e qindpërqindtë në Angli, mposht Arsenalin Liverpooli ka mposhtur Arsenalin në xhiron e tretë të Premier Ligës, për të mbetur i vetmi ekip me bilanc të qindpërqindtë deri tash. Kampioni i Evropës fitoi 3 me 1 ndaj "Topçinjve". Joel Matip realizoi i pari në ndeshje për "Të...
  • image 25 Gusht 2019 Reali në shtëpi vetëm barazim me Valladolidin Reali nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë nga përballja me Valladolidin në xhiron e dytë të La Ligës."Mbretërit" barazuan 1 me 1 në shtëpi. Karim Benzema kaloi në epërsi skuadrën e Realit në minutën e 82-të. Kur pritej...
  • image 24 Gusht 2019 Kosova e vogël, superfuqi në xhudo Kosova është një shtet i vogël, por po rezulton një superfuqi në sportin e xhudos. E vërteton më së miri këtë emri i Majlinda Kelmendit, kampione olimpike dhe fituese e një sërë turnesh të tjera ndërkombëtare. Sigurisht nuk ka qenë...
  • image 24 Gusht 2019 Formacioni i mundshëm i derbit të Ligës Premier: Liverpool vs Arsenal Ndeshja kryesor e xhiros së tretë në Ligën Premier do të jetë ajo në mes të Liverpoolit dhe Arsenalit që zhvillohet në "Anfield Road" nga ora 18:30. Dy skuadrat angleze janë të vetmet që kanë grumbulluar nga gjashtë pikë pas xhiros...
  • image 23 Gusht 2019 Lampard vendos rol të ri për Loftus-Cheek Frank Lampard po mendon një rol të ri, ndryshe për Ruben Loftus-Cheek në ekipin e tij të Chelseat. 23-vjeçari anglez është duke u shëruar nga dëmtimi, por ai mund ta gjejë veten në një rol ndryshe nga vendi i tij i mëparshëm.
  • image 21 Gusht 2019 Suso dhe Donnaruma do të mbeten përfundimisht në Milan Kanë mbetur edhe rreth dy javë deri në përfundim të afatit kalimtar të futbollistëve. Milani është duke kërkuar edhe një sulmues në krahë të Piatek, mirëpo fillimisht duhet të shesë për të balancuar buxhetin. Sipas Sky Sport,...
  • image 21 Gusht 2019 Neymar thyen heshtjen me një mesazh enigmatik Deri më tani, Neymar nuk ka folur ndonjëherë publikisht, rreth dëshirës së tij për t'u larguar nga PSG. Sidoqoftë, edhe brenda klubit e pranojnë që braziliani nuk po mendon të qëndrojë më aty. Por, ditën e sotme, për herë të parë,...
  • image 20 Gusht 2019 Përleshje e madhe mes tifozëve të Man Cityt dhe Tottenhamit Një përleshje masive mes tifozëve të Manchester Cityt dhe atyre të Tottenhamit u shkaktua pas vendimit kontrovers të VAR-it për ta anuluar golin e vonshëm të fitores, të shënuar nga Gabriel Jesus. Pamje nga kjo përleshje janë publikuar...
  • image 19 Gusht 2019 Shiten të gjitha biletat për ndeshjen Kosovë - Çeki, dy milionë klikime u për 15 minuta Për pak minuta janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen mes Kosovës dhe Çekisë në kualifikueset për Euro 2020. Lajmin e ka konfirmuar edhe kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, që ka thënë se si rezultat i...
  • image 19 Gusht 2019 Chelsea mendon transferimin e Coman në janar Kingsley Coman mund të largohet nga Bayern Munichu gjatë afatit kalimtar të janarit. Sulmuesi francez nuk është i lumtur në Munich pasi dëshiron të gjej një klub ku do të jetë protagonist. Chelsea ka shprehur interesim për transferimin e...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30