Sport

Sport

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 01 Gusht 2019 FIFA aprovon zgjerimin e Botërorit të femrave me 32 përfaqësuese Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka aprovuar zgjerimin e Botërorit të femrave nga 24 në 32 përfaqësuese, duke filluar nga edicioni i ardhshëm në vitin 2023. Po ashtu është rihapur procesi i kandidimit për organizatorin e kësaj...
  • image 31 Korrik 2019 Muriqi luan titullar në turpërimin e Fenerbahçes 6:1 nga BayernI Vedat Muriqi luajti tërë ndeshjen për Fenerbahçen e cila u turpëruar duke humbur 6:1 nga Bayern Munich në gjysmëfinale të Audi Cup të martën. Bayern Munich ka kaluar në finale të turneut miqësor Audi Cup, ku nesër do të...
  • image 29 Korrik 2019 Klopp: Keita dhe Shaqiri janë kthyer pas lëndimeve Naby Keita dhe Xherdan Shaqiri janë kthyer nga dëmtimi dhe do të jenë gati për kampin trajnues në Evian. Jurgen Klopp tha se dyshja do të jetë gati për ndeshjen miqësore të së mërkurës kundër Lyonit në Gjenevë. "Shaqiri dhe Keita...
  • image 28 Korrik 2019 Valon Berisha ka lënë pas dëmtimin dhe pritet të bashkohet shumë shpejt me Lacion Mesfushori i Kombëtares kosovare në një intervistë për "RTV Dukagjini", është shprehur se do të nis stërvitjen më datë 1 gusht. Gjithashtu Berisha tregoi dhe raportet me lojtarët e tjerë shqiptarë të Lacios si dhe foli për Kombëtaren...
  • image 27 Korrik 2019 Barcelona "blindon" yllin Lionel Messi, i ofron kontratë të përjetshme Barcelona ka nisur negociatat me Lionel Messin për vazhdimin e kontratës. Ylli argjentinas ka kontratë me katalunasit deri në vitin 2021, dhe drejtuesit e klubit dëshirojnë ta mbajnë deri në fund të karrierës Messin në skuadër, transmeton...
  • image 27 Korrik 2019 Reali planifikon t'i shesë edhe 7 lojtarë të tjerë Departamenti sportiv i klubit ende ka shumë punë për të bërë, me klubin që po shikon të gjenerojë deri në 200 milionë euro nga shitjet Me Real Madridin që tashmë ka sjell në ekip disa emra të mëdhenj si Jovic, Hazard, Mendy që kanë...
  • image 26 Korrik 2019 Courtois konfirmon veten si portier i parë i Realit Thibaut Courtois pritet të jetë zgjedhja e parë për portën e Reali. Këtë e bëri të ditur vetë portieri belg i cili se ky fakt tashmë ëhstë shumë i qartë. "Mendoj se është e qartë tash, kam pasur një përgatitje shumë të mirë...
  • image 26 Korrik 2019 Kosova ftohet në Lojërat Olimpike të Tokios Kosova do të paraqitet edhe në lojërat e ardhme olimpike që do të mbahen në shtetin japonez. Sportistët tonë do t'i shohim për herë të dytë në garat më kulminante botërore, të cilat mbahen çdo katër vjet. Kështu së paku ka bërë...
  • image 25 Korrik 2019 Dybala nuk largohet nga Juventusi këtë sezon Pavarësisht raporteve nëpër media se ai do të largohet këtë verë, Paulo Dybala duket se ka vendosur mos ta bëj këtë. Dybala është lidhur me një kalim në Manchester United dhe në Paris Saint Germain, por raportet e fundit thonë se ai...
  • image 25 Korrik 2019 Iniesta: Griezmann nuk do të vë në pyetje dominimin e Messit Legjenda e Barcelonës ka thënë se nuk ka dyshim për suksesin e Antoine Greizmannit në Barcelonë. Ish-sulmuesi i Atletico Madridit u transferua në "Camp Nou", javën e kaluar për një shumë masive prej 120 milionë eurosh. Xavi, i cili...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31