Sport

Sport

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 25 Korrik 2019 Djali i legjendës Holyfield, Evan në gjurmët e babait Në sagën e fundit të filmit Rocky, suksesi u bazua mbi rikthimin në ring të mbiemrit Creed, vetëm se trashëgimia i përkiste djalit të Apollos, Adonis. Por djemtë e boksierëve legjendarë, që ndjekin hapat e prindërve të tyre, nuk...
  • image 25 Korrik 2019 Werderi e ka gati kontratën e re për Rashicën, futbollisti nuk ngutet Paraqitjet mbresëlënëse në pjesën e dytë të sezonit të fundit kanë bërë që Werder Bremeni t'ia ofrojë kontratën e re Milot Rashicës. Mirëpo, futbollisti kosovar nuk dëshiron të ngutet, duke e pasur parasysh që ka edhe tri vjet...
  • image 25 Korrik 2019 Ramadani i kënaqur me paraqitjen e "Niklit", beson në kualifikim KF Feronikeli është mposhtur në ndeshjen e parë nga Slovan Bratislava me rezultat 2-1 në kuadër të rrethit të dytë kualifikues të Ligës së Evropës. Për nikoqirët shënuan Nono dhe Andraz Sporar, derisa për mysafirët nga...
  • image 24 Korrik 2019 Shtyhet rimeçi mes Wilder dhe Ortiz Revanshi i peshës së rëndë në boks mes boksierit amerikan Deontay Wilder dhe kubanezit Luis Ortiz do të zhvillohet më 9 nëntor. Kjo sfidë ishte parashikuar që të zhvillohej në shtator, por duket se Wilder, kampion bote në...
  • image 24 Korrik 2019 Bale shënon në fitoren e Real Madridit kundër Arsenalit (VIdeo) Gareth Bale e ka shënuar një gol, e ka shpëtuar një tjetër duke e hequr topin nga vija e portës dhe e ka humbur një penallti në paraqitjen e tij befasuese, në fitoren e Real Madridit në penallti kundër Arsenalit, në një ndeshje...
  • image 23 Korrik 2019 Uta e para në Ballkan, ngjitet edhe në Gasheburum 8,058 metra lartësi Me 12 korrik, rreth orës 08:00, alpinistja Uta Ibrahimi ngjiti edhe majën "Gashurburum 1" (8,058 metra lartësi mbidetare), majën e 11-të më të lartë në botë, pjesë e vargmalit Karakorum, në Pakistan. Rruga deri në maje të tilla...
  • image 23 Korrik 2019 Mbahet turneu përkujtimor "Fadil Vokrri" Gjithçka është gati për mbajtjen e turneut të parë përkujtimor në shenjë nderimi dhe përkujtimi të legjendës së futbollit të Kosovës dhe ish-presidentit të FFK-së Fadil Vokrri, i cili ndërroi jetë më 9 qershor...
  • image 23 Korrik 2019 Reali refuzon gjashtë oferta për Asension Real Madridi ka vendosur ta mbajë në ekip spanjollin, Marco Asensio. Mediat spanjolle thonë se "Los Blancos" kanë refuzuar gjashtë oferta nga klubet e tjera. Asensio është i kërkuar nga Juventusi, Interi dhe Liverpooli, mirëpo Zidane...
  • image 22 Korrik 2019 Challandes zbulon "Planin B" në përballje me Çekinë dhe Anglinë Kosova do t'ju hyjë ndeshjeve të shtator me disa mungesa të rëndësishme, përfshirë këtu Hekuran Kryeziun, Arbër Zenelin dhe me gjasë edhe Valon Berishën. Mirëpo, trajneri Bernard Challandes, në një bisedë me "Gazetën Express" e ka...
  • image 22 Korrik 2019 Igli Tare nuk ndalet, transferon te Lazio Florent Shehun Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka bërë një tjetër afrim të rëndësishëm tek ekipi italian. Zyrtari i lartë i klubit ka arritur marrëveshjen me Florent Shehun.17-vjeçari është kërkuar nga disa ekipe të rëndësishme në Europë,...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31