Sport

Sport

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 19 Shkurt 2020 Atalanta synon ta eliminojë Valencian për të vazhduar ëndrrën evropiane Atalanta, të mërkurën (sot) e pret Valencian në ndeshjen e parë të 1/8 të finales në Champions, që nis në orën 21:00. Ekipi që vjen nga Bergamo, edhe këtë ndeshje do ta luajë në stadiumin "San Siro" të Milanit që është 55...
  • image 18 Shkurt 2020 Lampard: Maguire duhej të ishte ndëshkuar me të kuq, goli i Rudiger ishte i rregullt Trajneri i Chelseat Frank Lampard e kritikoi teknologjinë VAR të hënën, pasi qendërmbrojtësi i Manchester Unitedit, Harry Maguire, nuk u ndëshkua me karton të kuq për një goditje kontroverse të tij ndaj Michy Batshuayit. Gjatë ndeshjes...
  • image 17 Shkurt 2020 Vdiq ish portieri legjendar i Manchester Unitedit Ish-portieri i Manchester Unitedit dhe Irlandës së Veriut, Harry Gregg, ka vdekur të hënën në moshën 87-vjeçare, raporton BBC. Gregg ndryshe ishte njohur si hero i katastrofës ajrore të Munihut të vitit 1958, ku kishte shpëtuar disa...
  • image 16 Shkurt 2020 Liverpool, 5 fitore larg titullit pas 30 vjetësh në Angli Nuk është më vetëm ëndërr, është ëndërr që po bëhet realitet. Pas 30 vjetësh, Liverpooli është rrugës së mirë për ta fituar titullin në Premierligë dhe për t'i dhënë fund vuajtjeve të gjata, për tri dekada, raporton Gazeta...
  • image 14 Shkurt 2020 Cherki, supertalenti i radhës nga Franca që po magjeps botën Nëse të besohet të startosh për Lyonin në ndeshje si mysafir kundër Paris Saint-Germainit në moshën 16vjeçare, atëherë duhet të jesh diçka i veçantë. Është fer të thuhet se Rayan Cherki është një talent i madh. Ai mund të luajë...
  • image 13 Shkurt 2020 Ceballos zbulon përse e refuzoi Liverpoolin për Arsenalin Dani Ceballos - lojtari në pronësi të Real Madridit - ka zbuluar se kishte vendosur ta refuzonte Liverpoolin për t'iu bashkuar Arsenalit kryesisht për shkak të stilit të lojës që beson se nuk i përshtatej me atë të skuadrës së Jurgen...
  • image 12 Shkurt 2020 FIFA me fond për të ndihmuar lojtarët që nuk paguhen Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka krijuar një fond për të ndihmuar futbollistët që mbesin pa u paguar kur klubet e tyre futen në vështirësi financiare apo falimentojnë. Lajmin e ka bërë të ditur FIFA të martën në faqen zyrtare....
  • image 11 Shkurt 2020 Kthimi i Zenelit nga lëndimi, gëzon Stade de Reimsin dhe Kosovën Arbër Zenelit i duhet të presë edhe dy javë për t'u kthyer pas lëndimit që e mbajti jashtë fushës për gati tetë muaj. Zeneli ishte lënduar më 7 qershor në ndeshjen që Kosova e zhvilloi kundër Malit të Zi në Podgoricë, në...
  • image 10 Shkurt 2020 Barça përmbys Betisin, Messi hat-trick asistimesh Sergio Canales i dha epërsinë Betisit në minutën e gjashtë para se Frenkie de Jong të barazonte rezultatin. Në minutën e 26-të, Nabil Feikr riktheu epërsinë te Betisi. Sergio Busquets barazoi krejt në fund të pjesës së parë, ndërsa...
  • image 09 Shkurt 2020 Derrick Lewis – Ilir Latifi: Fakte, statistika dhe numra interesantë nga karriera e tyre Ish-sfiduesi për titullin e kampionit në kategorinë e peshave të rënda, Derrick Lewis, e mirëpret Ilir Latifin në divizionin e peshave të rënda në kuadër të 'UFC 247'. Amerikani vjen nga fitorja kundër Blagoy Ivanov në nëntor, ndërsa...
H M M E P S D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29