Sport

Sport

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 14 Nëntor 2019 "El Clasico" do të luhet më 18 dhjetor Takimi mes Barcelonës dhe Real Madridit është caktuar të luhet të mërkurën më 18 dhjetor. Data e mëparshme për këtë ndeshje ishte e paraparë të zhvillohej në "Camp Nou" më 26 tetor, por u shty për shkak të situatës politike në...
  • image 13 Nëntor 2019 Top përfaqësueset futen në ndeshjet e fundit në formë të lartë Me mungesën e Holandës në "Euro 2016" dhe të Italisë në Botërorin 2018, disa prej superfuqive tradicionale të futbollit evropian kishin dështuar së fundi të kualifikoheshin në turne të mëdhenj.
  • image 13 Nëntor 2019 Megjithatë, Raheem Sterling do të luajë në Kosovë Raheem Sterling është përjashtuar nga skuadra e Anglisë për ndeshjen kualifikuese për 'Euro 2020' ndaj Malit të Zi. Këtë vendim përzgjedhësi Gareth Southgate e ka marrë pas zënkës së tij me mbrojtësin e Liverpoolit, Joe Gomez që...
  • image 13 Nëntor 2019 Abbott: Kosovë-Angli, festë e madhe dhe rifreskim raportesh ndërmjet të dyja vendeve (Video) Disa ditë përpara, ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, thotë se mezi po e pret ballafaqimin e Anglisë me Kosovën, këtu në "Fadil Vokrri", këtë të diel. Në një deklaratë ekskluzive për KTV-në, Abbott thotë se ndeshja e...
  • image 12 Nëntor 2019 Kosovare Asllani, Sulmuesja e Vitit në Suedi Kosovare Asllani është zgjedhur Sulmuesja e Vitit nga Federata Suedeze e Futbollit në ceremoninë gala "Fotbollsgalan". Asllani sivjet u bë lojtare e Taconit, që tash është pjesë e Real Madridit. Në gjashtë paraqitje në Spanjë ajo ka...
  • image 11 Nëntor 2019 Ronaldo la stadiumin e Juventusit para se të mbyllej ndeshja me Milanin Cristiano Ronaldo ka lënë stadiumin e Juventusit para se të përfundonte përballja me Milanin, pasi ishte nervozuar me zëvendësimin e tij. Juventusi mposhti 1 me 0 Milanin në Serie A me golin e shënuar nga Paulo Dybala, i cili u fut në...
  • image 10 Nëntor 2019 Atletico me përmbysje ndaj Espanyolit mban hapin me liderët Atletico Madrid ka mposhtur Espanyolin 3 me 1 duke përmbysur rezultatin për të mbetur në hap me liderët e tabelës në La Ligë. Espanyoli nisi më mirë ndeshjen duke kaluar në epërsi në minutën e 38-të. Por Atletico u rikthye me Correan,...
  • image 08 Nëntor 2019 Real, Barça, Atletico dhe Valencia – të hënën hidhet shorti i Superkupës së Spanjës Real Madrid, Barcelona, Valencia dhe Atletico do të luftojnë për Superkupën e Spanjës në janar të vitit 2020. Të hënën do të hidhet shorti me ndeshjet që do të zhvillohet mes 8 dhe 12 janar 2020. Federata e Futbollit të Spanjës ka...
  • image 07 Nëntor 2019 Atletico mposhtet nga Bayer Leverkuseni Atletico ka pësuar humbjen e parë në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Ajo pësoi humbje 2 me 1nga Bayer Leverkuseni në xhiron e katërt të Grupit D. Thomas realizoi autogol, ndërsa një tjetër gol e shtoi Vollandi për fitoren e parë...
  • image 06 Nëntor 2019 Valverde i pranon fishkëllimat e tifozëve të Barcelonës Trajneri Ernesto Valverde nuk e ka problem të fishkëllehet skuadra e tij nga tifozët në Camp Nou, por u bëri thirrje lojtarëve të tij të reagojnë pas barazimit pa gola me Slavia Prague në kuadër të Ligës së Kampionëve. Barcelona...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30