Sport

Sport

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 14 Shtator 2019 Çekia do të mundohet ta kopjojë Kosovën në ndeshjen vendimtare ndaj saj Pasioni, dashuria për fanellën dhe loja me zemër vlerësohen prej tipareve kryesore të Përfaqësueses së Kosovës në futboll. Edhe kur Kosova nuk shfaq cilësinë të cilën e presin tifozët, angazhimi në fushë shpesh kompenson paraqitjen e...
  • image 13 Shtator 2019 Xhaka në dyshim për ndeshjen ndaj Watfordit Mesfushori Granit Xhaka ka gjasa të mëdha t'i mungojë Arsenalit për ndeshjen kampionale të kësaj fundjave. Mediumet angleze kanë raportuar të enjten se trajneri i Arsenalit, Unai Emery, nuk është i sigurt nëse do ta ketë Xhakën në...
  • image 12 Shtator 2019 Në Plzen do të jetë stacioni vendimtar i Kosovës në rrugën drejt Evropianit Një miqësore e lehtë, një ndeshje në shtëpi që duhet fituar dhe një ndeshje si mysafir që me shumë gjasë do të jetë vendimtare. Ky është rrugëtimi që shpresohet se do ta dërgojë Kosovën në kampionat evropian, në tentimin e...
  • image 12 Shtator 2019 Përfitimi i madh i Kosovës nga humbja në Angli Kosova ka dështuar të arrijë rezultat pozitiv ndaj Anglisë, të martën mbrëma, por përfitimet e saj nga ndeshja në Southampton kanë qenë të mëdha. Ndonëse në fushë futbollistët kosovarë u mposhtën me rezultatin 5:3, paraqitja...
  • image 11 Shtator 2019 Kameramani anglez: 1997 në vijën e frontit në Kosovë, 2019 me kombëtaren e Kosovës
  • image 10 Shtator 2019 Muriqi mahnitë anglezët Vedat Muriqi i ka befasuar anglezët me një deklaratë para përballjes së Anglisë me Kosovën, e cila zhvillohet sonte prej orës 20:45. Derisa gjithë futbollistët tjerë zakonisht thonë para ndeshjeve se do ta japin 100 për qindëshin për...
  • image 10 Shtator 2019 Në "djepin e futbollit" për synimin e madh Kosova luan me njërën prej përfaqësueseve më të mëdha në botë. Kundërshtarja e ardhshme e Kosovës ka "shkelur" rivalët e tjerë në grupin kualifikues për "Euro 2020" dhe ka top-lojtarë. Por te Kosova nuk kanë frikë. Fjalën "frikë"...
  • image 09 Shtator 2019 Trajneri i Anglisë: Sfida me Kosovën njëra prej më të vështirave Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, e ka vlerësuar lart Përfaqësuesen e Kosovës para përballjes në mes tyre të martën. Ai beson se "Tre Luanët" i pret një punë mjaft e vështirë në stadiumin e Southamptonit, në ndeshjen e vlefshme...
  • image 09 Shtator 2019 Ish-portieri i Anglisë, Green: Kosova do të jetë prova e vërtetë Anglia do të jetë nikoqir i Kosovës në përballjen që zhvillohet më 10 shtator në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Ndeshja që fillon në ora 20:45 do të zhvillohet në kuadër të Grupit A në stadiumin "St. Mary's Stadium" të...
  • image 08 Shtator 2019 Trajneri i Anglisë me fjalë të mira për Kosovën Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate e ka lavdëruar Kombëtaren e Kosovës për paraqitjet e deritanishme.Kosova dhe Anglia garojnë në në kuadër të Grupit A kualifikuese për EURO 2020 dhe të dy kombëtaret mbajnë pozitat e...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30