Sport

Sport

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 15 Tetor 2019 Muriqi: Besojmë në ëndrrën e Evropianit, ndeshja ndaj Çekisë më shumë se finale Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, i cili shënoi golin e dytë në ndeshjen e sotme ndaj Malit të Zi, ka shprehur bindjen se ëndrra për të marrë pjesë në kampionatin evropian është afër të ndodhë. "Jemi shumë të lumtur për fitoren e...
  • image 14 Tetor 2019 Adoleshentja Gauff bëhet tenistja më e re që fiton trofe në 15 vjetët e fundit Adoleshentja Coco Gauff është bërë tenistja më e re që ka arritur të fitojë titull ndërkombëtar, në 15 vjetët e fundit. Amerikania doli më e mira në "Linz Open" duke mposhtur Jelena Ostapenkon 6-3, 1-6, 6-2 dhe pritet të dalë e 75-a...
  • image 12 Tetor 2019 Southgate flet për humbjen nga Çekia Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka thënë se ekipi i tij nuk ka performuar në nivelin e duhur sonte ndaj Çekisë. Çekia arkëtoi pikët e plota, duke fituar me rezultat prej 2 me 1, për të rritur gjasat për kualifikim në Evropian e për...
  • image 12 Tetor 2019 Fitorja e Çekisë vështirëson rrugën e Kosovës për Kampionatin Evropian Janë vështirësuar gjasat e Kosovës për t'u kualifikuar në "Euro 2020". Anglia ishte shpresa e "Dardanëve" që kualifikimi i Kosovës në Euro 2020 të ishte më lehtë i realizueshëm, por gjërat tashmë kanë ndryshuar rrënjësisht,...
  • image 11 Tetor 2019 Shqipërinë e ndjek fati i pësimit të golit në fund të ndeshjes Turqia ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Shqipërisë për t'iu afruar Evropianit. Në një ndeshje ku Shqipëria luajti një ndeshje shumë të mirë, por një gabim në fund të ndeshjes bëri që vendasit të arkëtonin pikët e...
  • image 11 Tetor 2019 Holanda përmbys Irlandën e Veriut Holanda ka fituar 3 me 1 ndaj Irlandës së Veriut për të marrë kreun e Grupit C kualifikues për "Euro 2020". Takimin e vlefshëm për xhiron e shtatë të grupit, holandezët e fituan me përmbysje. Magennis kaloi Irlandën Veriore në epërsi...
  • image 10 Tetor 2019 "Kuqezinjtë" nisen drejt Turqisë, gati për sfidën vendimtare Kombëtarja shqiptare është nisur drejt Stambollit pasi ditën e premte luan kundër Turqisë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret në Euro 2020. Shqipëria aktualisht renditet në vendin e katërt me 9 pikë, ndërsa Turqia është kryesuese...
  • image 09 Tetor 2019 Zlatan Ibrahimoviq nderohet me statujë në Suedi Në Malme të Suedisë u zbulua statuja e futbollistit Zlatan Ibrahimoviq. Gjiganti suedez ose dashurohet, ose urrehet, deklaratat e tij nuk janë kurrë të zakonshme dhe asnjëherë si ato të mëparshmet. Në mijëvjeçarin e tij, Ibrahimoviq...
  • image 08 Tetor 2019 Pochettino ka humbur besimin e lojtarëve Starti i mjerueshëm i Tottenhamit ka vazhduar me humbje vikendin e fundit nga Brightoni (3:0), kurse burime brenda klubit londinez kanë bërë të ditur se futbollistët kanë filluar të lodhen nga qasja e trajnerit Mauricio Pochettino. Ekipi që...
  • image 07 Tetor 2019 Hysaj pësoi lëndim të frikshëm, Napoli konfirmon se shkodrani nuk do të grumbullohet me... Elseid Hysaj ka pësuar një lëndim të frikshëm në ndeshjen Torino - Napoli, e vlefshme për javën e shtatë të Serie A. Mbrojtësi shqiptar ka lëshuar fushën e lojës në minutën e 34-të, pasi pësoi një lëndim në gjoks. Pas lëndimit...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29