Sport

Sport

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 10 Shtator 2019 Në "djepin e futbollit" për synimin e madh Kosova luan me njërën prej përfaqësueseve më të mëdha në botë. Kundërshtarja e ardhshme e Kosovës ka "shkelur" rivalët e tjerë në grupin kualifikues për "Euro 2020" dhe ka top-lojtarë. Por te Kosova nuk kanë frikë. Fjalën "frikë"...
  • image 09 Shtator 2019 Trajneri i Anglisë: Sfida me Kosovën njëra prej më të vështirave Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, e ka vlerësuar lart Përfaqësuesen e Kosovës para përballjes në mes tyre të martën. Ai beson se "Tre Luanët" i pret një punë mjaft e vështirë në stadiumin e Southamptonit, në ndeshjen e vlefshme...
  • image 09 Shtator 2019 Ish-portieri i Anglisë, Green: Kosova do të jetë prova e vërtetë Anglia do të jetë nikoqir i Kosovës në përballjen që zhvillohet më 10 shtator në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Ndeshja që fillon në ora 20:45 do të zhvillohet në kuadër të Grupit A në stadiumin "St. Mary's Stadium" të...
  • image 08 Shtator 2019 Trajneri i Anglisë me fjalë të mira për Kosovën Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate e ka lavdëruar Kombëtaren e Kosovës për paraqitjet e deritanishme.Kosova dhe Anglia garojnë në në kuadër të Grupit A kualifikuese për EURO 2020 dhe të dy kombëtaret mbajnë pozitat e...
  • image 08 Shtator 2019 Mediumi anglez: Futbolli i jep krahë Kosovës, pas daljes nga historia e përgjakshme Mediumi i madh anglez, Telegraph, e ka publikuar një artikull për historinë e Kosovës dhe arritjet e saj të fundit në futboll, të titulluar "Futbolli i jep krahë Kosovës, pas daljes nga historia e përgjakshme". Tekstin e plotë mund ta...
  • image 08 Shtator 2019 Kosovë magjike, e gjunjëzon edhe Çekinë në "Fadil Vokrri" Kosova vazhdon serinë magjike. 15 ndeshje pa humbje, si asnjë kombëtare tjetër. Dardanët, pasditen e kësaj të shtune e mposhtën në stadiumin "Fadil Vokrri" kundërshtarin direkt për kualifikim në Euro 2020, Çekinë, me rezultat 2:1. Tani...
  • image 07 Shtator 2019 Pas arrestimit të tifozëve çekë, Policia shton kontrollin rreth stadiumit Gjatë mbrëmjes së kaluar Polcia e Kosovës ka arrestuar tetë persona nga Çekia. Këtë e ka konfirmuar edhe vetë Policia nëpërmjet një deklarate për media. "Gjatë kontrollimit në automjete janë gjetur një pankartë me mbishkrim "Kosovo...
  • image 06 Shtator 2019 Challandes: Kundër Çekisë do të luajmë si të çmendur për të arritur fitore Para ndeshjes kundër Çekisë, trajneri Bernard Challandes e ka mbajtur një konferencë për shtyp, ku ka thënë se skuadra e tij duhet të luajë nesër me shumë pasion, si e çmendur për ta arritur rezultat të mirë. Ekipi kombëtar i...
  • image 05 Shtator 2019 Tottenhami ia ofroi Barcelonës Lucas Mouran Tottenhami ia ofroi Barcelonës mundësinë që të transferojë futbollistin ofensiv brazilian Lucas Moura, pak para se të mbyllej afati kalimtar i verës, raportoi "Mundo Deportivo" të mërkurën. Mirëpo dy klubet përfundimisht nuk...
  • image 04 Shtator 2019 Suarez: Neymari bëri gjithçka për t’u kthyer në Barcelonë Neymar ka bërë gjithçka që është e mundur për t'u kthyer në Barcelonë para se të mbyllej afati kalimtar veror në Evropë, sipas Luis Suarezit. Paris Saint-Germaini e mbajti anësorin brazilian, me gjithë spekulimet e vazhdueshme se ai do...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30