Sport

Sport

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 30 Gusht 2019 Evra: Neymari do ta gjejë formën e tij më të mirë në Barcelonë Patrice Evra është i bindur se Neymari do t'i kthehet formës së tij më të mirë në Barcelonë nëse largohet nga Paris Saint-Germaini dhe beson se sulmuesi brazilian është kritikuar padrejtësisht. Kampionia e La Ligës, Barcelona, është...
  • image 29 Gusht 2019 Mandzukiq refuzon ofertën e PSG-së Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukiq ka refuzuar ofertën e PSG-së. Futbollistit kroat i është ofruar mundësia për t'iu bashkuar gjigantit francez, por kjo është refuzuar nga lojtari. PSG ka probleme të mëdha në sulm pasi Edinson Cavani...
  • image 29 Gusht 2019 Hysaj pranë kalimit në Valencia Pas lëndimit të Cristiano Piccinit, Valencia ka trokitur në derën e Napolit për t'i kërkuar shërbimet e Elseid Hysajt. Klubi nga La Liga, synon ta zëvendësojë Piccinin me mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, transmeton Gazeta Express....
  • image 28 Gusht 2019 Arrihet marrëveshja: Sanchezi kalon tek Interi Interi ka arritur marrëveshje për të huazuar sulmuesin e Manchester Unitedit, Alexis Sanchezit. Trajneri i Interit, Antonio Conte, është i vendosur të transferojë Sanchezin para se afati kalimtar të përfundojë të hënën. BBC raporton se...
  • image 27 Gusht 2019 Nora Gjakova e pafat në çerekfinale, vazhdon garën për të bronztën Nora Gjakova ka shënuar dy fitore ndërsa pësoi humbje në çerekfinale të kampionatit botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë. Nora u mposht nga bullgarja Ivelina Ilieva me shënim të artë, kategoria -57 kg. Fitore shënoi...
  • image 26 Gusht 2019 Kovalev hap rrugën për meçin me yllin më të madh të boksit Saul "Canelo" Alvarez po pritet të jetë kundërshtari i radhës i Sergey Kovalevit për titull bote në peshën gjysmë të rëndë në boksin profesionist. Kovalev ka mbrojtur titullin në versionin WBO për herë të parë, në një meç të...
  • image 25 Gusht 2019 Kosova fton UEFA-n të largojë Serbinë nga ndërhyrjet në futboll Ngjashëm me Kushtetutën e Serbisë, ku në preambulën e saj Kosova paraqitet si pjesë e këtij shteti, edhe Federata e Futbollit të Serbisë pretendon se ka shtrirje në territorin e Kosovës. Nisur nga ky parim, Federata e Futbollit të...
  • image 25 Gusht 2019 Liverpooli ruan bilancin e qindpërqindtë në Angli, mposht Arsenalin Liverpooli ka mposhtur Arsenalin në xhiron e tretë të Premier Ligës, për të mbetur i vetmi ekip me bilanc të qindpërqindtë deri tash. Kampioni i Evropës fitoi 3 me 1 ndaj "Topçinjve". Joel Matip realizoi i pari në ndeshje për "Të...
  • image 25 Gusht 2019 Reali në shtëpi vetëm barazim me Valladolidin Reali nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë nga përballja me Valladolidin në xhiron e dytë të La Ligës."Mbretërit" barazuan 1 me 1 në shtëpi. Karim Benzema kaloi në epërsi skuadrën e Realit në minutën e 82-të. Kur pritej...
  • image 24 Gusht 2019 Kosova e vogël, superfuqi në xhudo Kosova është një shtet i vogël, por po rezulton një superfuqi në sportin e xhudos. E vërteton më së miri këtë emri i Majlinda Kelmendit, kampione olimpike dhe fituese e një sërë turnesh të tjera ndërkombëtare. Sigurisht nuk ka qenë...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30