Sport

Sport

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 04 Shtator 2010 Nadal në rundin e tretë në US Open Tenisti Rafael Nadal i ka bërë ballë një seti të dytë shumë dramatik për të shënuar fitore 3-0 në sete (6-2, 7-6, 7-5) ndaj uzbekut Denis Istomin dhe për të arritur kështu në rundin e tretë të US Open.
  • image 03 Shtator 2010 Spanja mund të bëhet kombëtarja e shekullit Një analizë e Federatës Ndërkombëtare të Futbollit (FIFA), për Botërorin 2010, ka nxjerrë si kandidat potencial Spanjën, për ekipin përfaqësues më të mirë të shekullit.
  • image 01 Shtator 2010 UEFA ndalon vuvuzelat në ligat evropiane Federata Evropiane e Futbollit e ka ndaluar futjen e vuvuzelave në stadiumet gjatë kampionatit evropian dhe në ndeshjet e Ligës së Kampionëve.
  • image 01 Shtator 2010 Ibrahimovic kritikon Guardiolan Ylli suedez me origjinë boshnjake, Zlatan Ibrahimovic, ka sulmuar sërish ish-trajnerin e tij, Pep Guardiola, duke thënë tani se ai nuk është trajner, pasi që nuk di t'i zgjidhë problemet me lojtarët e tij.
  • image 01 Shtator 2010 Ballack kapiten - Lahm zevëndësi i tij Michael Ballack qëndron zyrtarisht kapiten i kombëtares gjermane të futbollit, ndërsa Philipp Lahm zevëndësuesi i tij i parë.
  • image 30 Gusht 2010 Kampioni gjerman e dëshiron Van der Vaart Kampioni gjerman i futbollit, Bayerni i Munihut mund të përgatis një ofertë të vonshme që mesfushori i Real Madridit, Rafael van der Vaart, të kthehet në Bundesliga.
  • image 29 Gusht 2010 Mourinho zhgënjen tifozët e Realit Jose Mourinho, trajneri i ekipit spanjoll të futbollit, Reali i Madridit, ka zhgënjyer tifozët e ekipit mbretëror, pasi ka nxjerrë vetëm një barazim zhgënjyes pa gola në ndeshjen e parë të sezonit të ri në La Liga të zhvilluar në...
  • image 28 Gusht 2010 Arrihet marrëveshja për Ibrën Milani dhe Barcelona kanë arritur marrëveshje për transferimin e Zlatan Ibrahimovic tek gjiganti italian.
  • image 28 Gusht 2010 Forlan pret ofertë nga Interi Sulmuesi i Atletico Madridit dhe lojtari më i mirë i Kampionatit Botëror të futbollit, Diego Forlan, ka deklaruar se ai do të mirëpriste një ofertë nga kampioni aktual i Evropës, Interi.
  • image 27 Gusht 2010 Gjigantët përballen në Grupin D Gjigantët e futbollit evropian, Real Madridi, Milani dhe Ajaxi, që së bashku kanë fituar 20 kupa evropiane, do të takohen në fazën grupore të Ligës së Kampionëve për edicionin 2010-11 në Grupin D.
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31