Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20191127

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20191127

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 18 Shkurt 2020 Sa kohë mund t’i ruajmë vezët në frigorifer? Shpesh ndodh që të harrojmë se kur i kemi blerë vezët apo nuk mund ta gjejmë datën e skadimit në kuti. Nëse nuk mund ta gjeni datën e skadimit, përpiquni t'i shpenzoni vezët brenda tri javëve nga data e blerjes. Në këtë kornizë...
  • image 17 Shkurt 2020 Bari mjekësor që po shëron kancerin dhe diabetin Nëse dëshironi të jeni më të shëndetshëm, të jetoni më gjatë, të keni energji dhe të mos keni problem, atëherë bima e Moringa-s është gjëja e duhur për ju. Bima është me origjinë nga Azia Jugore. Për shkak të vetive të...
  • image 16 Shkurt 2020 Kjo është fjala më e zakonshme që thonë njerëzit gjatë gjumit Shumica e fjalëve gjatë gjumit janë negative dhe mjaft vulgare, sipas një studimi francez të botuar në revistën Sleep. Ekziston faqja e internetit të Sleep Talk Recorder, në të cilën njerëzit publikojnë xhirimet nga ajo që flasin derisa...
  • image 14 Shkurt 2020 Artistja që shpenzon 12 orë për të krijuar iluzione të shtrembëruara në fytyrë Ines Kus, është e lindur dhe jeton në Zagreb, kryeqytetin e Kroacisë. Ajo thotë se gjatë tërë jetës së saj dëshironte të krijonte gjëra unike dhe interesante, transmeton Koha.net. "Doja gjithmonë në mënyrë unike të shprehja...
  • image 13 Shkurt 2020 Rikthehet moda e gramafonave Të lindurit në moshën digjitale kanë pak gjasa të kenë përjetuar magjinë e gramafonit. Por kjo teknologji 150 vjeçare, po përjeton një ringjallje në mbarë botën. Materiali në vazhdim na rrëfen për një kompani çeke, prodhuesja më e...
  • image 12 Shkurt 2020 Kaliumi në trupin tuaj ka rënë drastikisht: gjashtë shenja nuk bën t’i injoroni, zemra... Është e njohur që kaliumi zbut efektet e natriumit - kjo është vetëm një ndër shkaqet që të mos lejoni që trupit tuaj t'i mungojë ky mineral i rëndësishëm. Kaliumi është një ndër mineralet më të rëndësishme të domosdoshme për...
  • image 10 Shkurt 2020 Kanella ju ndihmon ta kontrolloni diabetin Diabeti kërkon që të bëni shumë kujdes me regjimin tuaj ushqimor, në mënyrë të tillë që të ruani sheqerin në gjak në gjendje konstante.Por si mund t'i ndihmojë kanella njerëzit me diabet? Kanella është një nga produktet me më...
  • image 09 Shkurt 2020 Shtatë materie toksike të cilat nuk bën t’i hidhni në bërllok Këto gjëra nuk e kanë vendin në kovat e bërllokut dhe në kontejnerë sepse përmbajnë kimikate apo bashkime toksike të rrezikshme për shëndetin e njeriut.
  • image 08 Shkurt 2020 Pesë pijet më të efektshme që ju ndihmojnë të humbni peshë Nëse keni vendosur të humbni peshë, atëherë ju sigurisht e dini se e vetmja mënyrë për ta bërë këtë është duke kombinuar ushtrimet me një dietë të shëndetshme, të ekuilibruar dhe me kalori. Megjithatë, ka disa lloje të pijeve që...
  • image 07 Shkurt 2020 Holanda, nga Instagrami te kanalet, mullinjtë dhe tregjet Piktorët e mëdhenj të Epokës së Artë, si Vermeer dhe Rembrandt, kishin kuptuar tashmë se Holanda ishte një vend ideal për peizazhet e karakterizuara nga një dritë e jashtëzakonshme.
H M M E P S D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29