Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190313

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190313

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 09 Prill 2020 Prindërit kanë gjetur disa mënyra për t’i “disiplinuar” fëmijët – ndonjëra me siguri... Disa prindër kanë shpërndarë fotografi të gjërave të cilat ata i kanë bërë, vetëm e vetëm që tua bëjnë më të lehtë gjërat, kryesisht fëmijëve të padisiplinuar. Siç edhe mund të shihni në fotografitë më poshtë, përcjell...
  • image 08 Prill 2020 Gjërat që në vitet e 90-ta ishin të pranueshme Disa njerëz ende mund t'i kujtojnë këto gjëra, madje vazhdojnë të mos pajtohen me ndryshimet që kanë pësuar në ditët e sotme. Përveç ndryshimeve në rroba, kryesisht në modë, gjithashtu në teknologji, janë edhe një numër i madh i...
  • image 07 Prill 2020 Ushqime që nuk duhet ngrënë kurrsesi në darkë Të është dukur ndonjëherë sikur xhinset janë një numër më i vogël pasi ke ngrënë? Në një rast si ky, shanset janë që të kesh fryrje stomaku. Ndjesia e fryrjes nuk është asnjëherë e mirë dhe mund të të bëjë të ndihesh e...
  • image 06 Prill 2020 A e keni ditur se bebet me kokë të madhe bëhen më zgjuar? Ndoshta nuk e kishit menduar më parë, por ka një lidhje mes kokës së madhe të fëmijëve dhe funksionimit të trurit. Mesatarisht, koka e një të porsalinduri është 35 cm dhe gjithçka më lart, konsiderohet "e madhe". Nëse fëmija juaj ka...
  • image 05 Prill 2020 Ngrënia e boronicave tre herë në javë, shmangë problemet me ereksion Mjafton vetëm një tabletë e kaltër, që të hiqni problemin e ereksionit. Tani ekspertët pretendojnë se, ngrënia e një sasie të mjaftueshme të boronicave, tre herë në javë, e mundëson ereksionin, njëjtë sikur Viagra, transmeton...
  • image 04 Prill 2020 Ky polic ka zgjedhur metodë të veçantë ti bind njerëzit të izolohen (Video) Një video tejet interesante po qarkullon në rrjete online me inspektorin e policisë Rajesh Babu të veshur me "përkrenaren e coronavirusit" unike, ndërsa ndaloi motoçiklistët në një pikë kontrolli në Chennai, Tamil Nadu, Indi. Kjo sipas...
  • image 03 Prill 2020 Me ose pa maska? Shtetet e Bashkuara po rishikojnë udhëzimet që u kanë dhënë amerikanëve se nuk është e nevojshme për të përdorur maska si mbrojtje nga koronavirusi. Bazuar në përvojën e disa vendeve aziatike që kanë pasur sukses në luftën kundër...
  • image 02 Prill 2020 Forcimi i lidhjes gjatë izolimit, disa këshilla nga psikologët Ku më shumë se tani, kur kaloni 24 orë bashkë, mund të përballesh me konflikte, krizë, dyshime dhe kjo është diçka normale. Nëse do të gjeni mënyrat e duhura dhe do të veproni siç duhet, do ta kuptoni se nuk është dhe aq tragjike sa...
  • image 01 Prill 2020 Limon dhe kripë, ja si ta largoni dhimbjen e kokës në pak minuta Dhimbjet e kokës por edhe ato më të fortat siç është migrena, nuk mund t'i përshkruajë kurrë saktë dikush që nuk i ka provuar ato. Kura magjike kundër dhimbjeve të forta të kokës apo migrenës nuk ka, megjithatë, ka disa produkte...
  • image 31 Mars 2020 Ja pse duhet të përdorni vitaminë C nëse doni lëkurë të mirë Një nga pyetjet më të shpeshta të bukurisë është "çfarë lloj serumi për fytyrën duhet të përdor"?! Dhe përgjigjja është, një me vitaminë C. Është një nga disa përbërësit e kujdesit ndaj lëkurës që vërtet punon për të...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30