Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190511

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190511

Lajmet nga të gjitha kategoritë
 • image 05 Nëntor 2010 Luanët mbytën një vizitor në Zimbabve Një burrë në Zimbabve ka humbur jetën pasi është shqyer nga një kope luanësh teksa bënte dush në një çadër, të ngritur në kuadër të një ekspedite pranë lumit Zambezi.

 • image 04 Nëntor 2010 Pas oktapodit Paul, tani Paul II Një turmë e madhe kanë marrë pjesë në pagëzimin zyrtar të oktapodit Paul II, shumëkëmbëshi me origjinë franceze i cili nga dita e sotme gjendet në akuariumin gjerman të Oberhausen.
 • image 03 Nëntor 2010 Studentët mësojnë për Lady Gaga Një ngjarje jo e zakontë ka ndodhur në një universitet amerikan i cili ka ofruar një kurs për pop këngëtaren Lady Gaga. Mathieu Deflem, profesor i sociologjisë në Universitetin e Karolinës Jugore...

 • image 02 Nëntor 2010 Martohet me gruan që kishte 15 fëmijë "Daily Mail" e përcakton Craig Le Sauvage, 34 vjec, si burrin më kurajoz të Britanisë së Madhe. Pikërisht ky njeri ka zgjedhur që të lidhet me një grua të divorcuar, e cila ka 15 fëmijë.
 • image 01 Nëntor 2010 Të lindësh 40 vjeç, zgjat jetën Një lajm i mirë për femrat, të cilat për shkaqe të ndryshme janë të detyruara ta shtyjnë sa më shumë lindjen e fëmijëve.

 • image 31 Tetor 2010 Kujdes nga pozita e kompjuterit Kur punoni para ekranit të kompjuterit, shpesh i mbyllni sytë, ndërsa në mbrëmje keni kokëdhembje, gjë e cila nuk ju ka ndodhur kurrë përpara.
 • image 30 Tetor 2010 Ajri në shtëpi, pesë herë më i ndotur Një studim për ndotjen e ajrit tregon se ajri i shtëpisë, në fakt është 5 herë më i ndotur se ai jashtë. Shifra është bërë publike nga një kërkim i EPA (Agjencia amerikane e mbrojtjen e mjedisit).
 • image 29 Tetor 2010 Pajisje për regjistrimin e ëndrrave hkencëtarët amerikanë planifikojnë të regjistrojnë dhe të interpretojnë elektronikisht ëndrrat.
  Sipas një shkrimi në revistën “Nature”;, shkencëtarët thonë se kanë zhvilluar një sistem të aftë të regjistrojë...
 • image 28 Tetor 2010 Zbulohet minifundi 5 900 vjet i vjetër Arkeologët armenë kanë gjetur një copë fundi femrash, që besohet se daton para 5 900 vjetëve. Pavel Avetisian, drejtor i Institutit arkeologjik dhe etnografik të Erevanit thotë se copa e fundit nga kallami i thurur është gjetur gjatë...
 • image 27 Tetor 2010 Celular që nga viti 1928 Një pamje filmike nga viti i largët 1928 ku shfaqet një grua me celular në vesh po bën xhiron në internet, e për më tepër ka frymëzuar edhe teori konspirative mbi udhëtimin në kohë.
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28