Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190511

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190511

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 27 Nëntor 2019 Ruanda ua ndalon mjekëve përdorimin e telefonave Ministrja e Shëndetësisë së Ruandës, Diane Gashumba, ka deklaruar se nuk do të lejojnë përdorimin e telefonëve nga mjekët gjatë kohës kur këta të fundit të jenë në punë. Sipas një lajmi të mediave vendase thuhet se ministrja...
  • image 26 Nëntor 2019 Kafeja, pija e preferuar e gjermanëve Jo birra, por në fakt kafeja është pija e preferuar e gjermanëve! Çdo gjerman pi rreth 149 litra kafe në vit, që do të thotë gati tre filxhana në ditë. Vendin e dytë e zë uji, kurse birrën me sa duket gjermanët nuk po e preferojnë më...
  • image 25 Nëntor 2019 Mbulojini shenjat e netëve pa gjumë Mëngjesi pas netëve pa gjumë di të jetë makth i vërtetë për dukjen e juaj. Shërbehuni me disa truqe me të cilat do të dukeni të pushueshëm dhe të fjetur. Kujdesi disa minutash i fytyrës dhe një makijazh i shpejtë e i lehtë...
  • image 24 Nëntor 2019 Si ta bëni vetë detergjentin antialergjik Për shkak të materieve të tij helmuese të cilat i përmban detergjenti i blerë në dyqane, shumica më me dëshirë përdorin mjete alternative për larje rrobash. Kjo është receta e detergjentit për rrobat tuaja - transmeton Telegrafi.
  • image 23 Nëntor 2019 Mjekët japin alarmin! Si po jua deformon telefoni trupin pa e kuptuar! Këto quhen ndryshe probleme muskolo-skeletike dhe telefonat janë duke u kthyer në një problem të përhershëm. Nëse ju e mbani kokën ulur për të lexuar në ekranin e telefonit, në trupin tuaj ndodh ndërkohë 'vertikalizimi i vertebrave'....
  • image 22 Nëntor 2019 Faculetat e lagura po shkaktojnë alergjitë e ushqimit te fëmijët Një studim i ri ka zbuluar se letrat e lagura mund të jenë duke i vënë bebet në rrezik ndaj reaksioneve alergjike duke e dëmtuar shtresën natyrale mbrojtëse të lëkurës që e bën atë më të ndjeshme ndaj kimikaleve të pazakonshme....
  • image 21 Nëntor 2019 Si të bëni gjumë të mirë? Bëni kamping ose shmangeni celularin Përdorimi i celularit apo i tabletit, si dhe shikimi i televizorit janë shkaktarë të mëdhenj të pagjumësisë. Është mirë që para se të flini t'i ndalni këto pajisje, e veçanërisht kur i shihni faktet se shumica e njerëzve nuk i ndalin...
  • image 20 Nëntor 2019 Zbulohen limitet e jetës njerëzore Hulumtuesit holandezë njoftuan sot se kanë përcaktuar "tavanin e qelqtë" të jetëgjatësisë njerëzore nga 115,7 vjeç për gratë dhe në 114,1 për burrat, pavarësisht rritjes së jetëgjatësisë. "Përpiluesit e statistikave të...
  • image 19 Nëntor 2019 Sëmundja që nuk njeh moshë Stresi, ndryshimet fiziologjike ndikojnë në shfaqjen e depresionit Depresioni nuk po toleron asnjë moshë, duke përfshirë edhe të rinjtë, duke filluar që nga mosha 16 vjeçare. Sipas psikologëve, ky çrregullim lidhet me disa faktorë të...
  • image 18 Nëntor 2019 Reagimet interesante të pleqve, që provuan diçka për herë të parë (Foto) Pa marrë parasysh moshës, jeta përherë sjell eksperienca sjell jeta. Në rrjetet sociale janë publikuar fotografitë e gjyshërve, që kanë reagime të ndryshme derisa provojnë diçka për herë të parë, transmeton Telegrafi. Prej gjyshes...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28