Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190529

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190529

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 15 Qershor 2019 Qershitë përveç të shëndetshme, parandalojnë edhe plakjen! Qershitë janë një frut i vogël, por me vlera të mëdha ushqyese, ku cilësohen si një ilaç i vërtetë për organizmin tonë. Duke nisur nga rreziku për zemrën, mbron nga kanceri e nga shumë sëmundje të tjera. Efektet pozitive në...
  • image 14 Qershor 2019 Shenjat që tregojnë se keni personalitet të fortë Ka shumë karakteristika që e bëjnë një person shumë unik krahasuar me njerëzit tjerë. Madje ka disa karakteristika të caktuara që dallohen më shumë se tjerat dhe këto karakteristika janë ato që e definojnë personalitetin tuaj të...
  • image 13 Qershor 2019 Shtëpia e mbretëreshës Elizabeth del në shitje Shtëpia e mbretëreshës Elizabeth në Maltë ka dalë së fundmi në shitje. "Villa Guardamangia" është në shitje për një vlerë prej 6 milionë euro ose 5.3 milionë paund. Mbretëresha Elizabeth jetoi atje nga viti 1949 deri në vitin 1951...
  • image 13 Qershor 2019 Veterani amerikan gjen të dashurën franceze pas 73 vitesh Një ushtar amerikan është bashkuar me dashurinë e jetës së tij, të cilën e njohu në mes të Luftës së Dytë Botërore. KT Robins, tani 97 vjeç ishte caktuar në Francë, ku takoi Jeannine Ganaye, sot 92 vjeçe dhe u dashurua me...
  • image 12 Qershor 2019 Zbulohet vendndodhja e pikturës 450 milionë dollarëshe e Da Vinçit Vendndodhja e kryeveprës së Leonardo Da Vinçit, vendi i së cilës ka qenë mister që kur u shit në vitin 2017 për një rekord prej 450 milionë dollarësh, është zbuluar. "Salvator Mundi" po mbahet në superjahtin "Serene" në pronësi të...
  • image 11 Qershor 2019 Ky fshat në Indi shfaqet një herë në vit Një fshat në Indi është i dukshëm vetëm një muaj në vit, pasi në pjesën tjetër të vitit, ai zhduket nën ujë. Fshati ndodhet mes dy maleve dhe BBC transmeton se dikur ishte një zonë e begatë dhe pjellore me rreth 3 mijë banorë. Në...
  • image 10 Qershor 2019 Kompresat nga fletët e lakrës si ilaç për shumë sëmundje Fletët e lakrës janë ndihma e parë e vërtetë në shtëpinë tuaj. Rikujtoni përvojat e gjysheve tona dhe përdorni tërë potencialin shërues të kësaj perime. Përbërës i pazëvendësueshëm i shumë gjellëve, lakra është dëshmuar...
  • image 08 Qershor 2019 Si ta hiqni kafeinën shpejt nga sistemi nëse jeni duke pasur efekte anësore Keni pirë shumë kafe dhe tani efektet anësore të kafeinës po bëjnë që të mos ndjeheni komod? Mos u brengosni, sepse brengosja vetëm sa i keqëson gjërat - duke filluar nga dhimbja e kokës, marramendjet, etj. Telegrafi më poshtë ju...
  • image 07 Qershor 2019 Dizajn mbresëlënës i realizuar nga japonezët: Një “kasolle” e vogël e cila ka gjithçka... Që nga viti 2015 japonezët kanë prezantuar një shtëpi kasolle - të rehatshme, të vogël dhe simpatike. E tani ajo është edhe në dispozicion për blerje. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, dizajni përfundimtar i shtëpisë...
  • image 06 Qershor 2019 Taket janë të domosdoshme në punë, thotë ministri i Shëndetësisë në Japoni Ministri japonez i Shëndetësisë, Takumi Nemoto, i është përgjigjur një peticioni, që kërkon ndalimin e mbathjes së takave të larta në punë, duke thënë se një kod i tillë i veshjes për gratë është "i domosdoshëm dhe i denjë"...
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31