Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190529

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190529

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 27 Maj 2019 Vogëlushi trevjeçar me aftësi të mahnitshme në ndërtimtari (Video) Liam Mates nga Warwick i Anglisë e ka shikuar me vëmendje babanë e tij se si kryente punë të ndryshme në renovimin e shtëpisë dhe tani po mundohet t'i kryejë vet. Duke pasur parasysh që është vetëm trevjeçar, veprimet e tij të matura...
  • image 26 Maj 2019 Dashuria ndërmjet motrave është e kultivuar në zemër Motrat nuk shqetësohen për kohën apo distancën. Ato kanë një lidhje të padukshme që është kultivuar në zemrat e tyre. E dimë të gjithë që lidhja vëllazërore është zakonisht një sistem mbështetjeje i jashtëzakonshëm. ...
  • image 25 Maj 2019 Këto çifte janë të destinuara të qëndrojnë bashkë Nëse nuk ke patur fat në marrëdhëniet e tua të dashurisë, kjo mbase ka të bëjë me faktin se ende nuk ke takuar shpirtin tënd binjak, por astrologjia mund të të ndihmojë. Ashtu si kjo 'shkencë' na ndihmon të kuptojmë disa anë të...
  • image 25 Maj 2019 Kur humbni peshë dhjami treten në ujë Me rritjen e lëvizjes së mirëqenies, persona të panumërt janë të përqendruar në djegien e kalorive dhe formësimin e trupit. Por a keni menduar ndonjëherë se si saktësisht zhduket dhjami nga trupi juaj? Si pjesë e një studimi për...
  • image 24 Maj 2019 10 kafshët më të lumtura në botë (Video) Shpeshherë buzëqeshjet e tyre bëjnë edhe njeriun të qesh. Është e pamundur, që këto kafshë të kalojnë të paktën një ditë pa lozur me njëra tjetrën e madje edhe pa qeshur. Ato shprehin emocionet e tyre më shumë se çdo kafshë...
  • image 24 Maj 2019 Spinaqi parandalon sulmet e zemrës, sulmet e trurit dhe diabetin Besohet se 80 për qind e amerikanëve kanë mungesë të magnezit, i cili është mineral tejet i rëndësishëm dhe përgjegjës për mbi 300 funksione biokimike në trup. Hulumtimet e ndryshme kanë treguar se magnezi luan rol të rëndësishëm...
  • image 23 Maj 2019 A e dini sa duhet të ecni apo vraponi për t’i djegur kaloritë e ushqimeve të preferuara? Nëse e shikoni numrin e kalorive që i konsumoni, ju me siguri do të mendoni se një stërvitje e shpejt mjafton për t'i djegur ato. Por, kjo nuk është aspak e vërtetë sepse sipas një grafike të re nga disa ekspertë të nutricionit nga...
  • image 22 Maj 2019 Pse njerëzit e zgjuar bëjnë gabime “idiote”? Njerëzit inteligjentë janë ata që fitojnë më shumë para, akumulojnë më shumë pasuri, dhe madje jetojnë më gjatë. Në pamje të parë, të qenit të zgjuar duket si diçka shumë e thjeshtë. Por ka një anë tjetër medalja. Njerëzit...
  • image 21 Maj 2019 Ktheu shtëpinë në strehë luksoze për 300 mace – ndër tjerash shtretër dhe pula të pjekura... Në moshën 58-vjeçare, Chris Arsenault jeton me 300 mace, duke u dhënë atyre jetën e luksit që ata meritojnë, me shtretër që varen dhe pula të pjekura në darkë. Chris vendosi të hapë shtëpinë e tij për macet për t'u përballur me...
  • image 20 Maj 2019 Truri i njeriut mund të ruajë mbi 4.7 miliardë libra Truri i njeriut e ka kapacitetin dhjetëfish më të madh sesa që ishte supozuar më parë dhe mund t'i ruajë 4.7 miliardë libra, zbulojnë shkencëtarët të cilët kanë matur kapacitetin e ruajtjes së sinapsave - lidhjet e trurit të cilat...
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31