Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190529

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190529

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 10 Maj 2019 Ky njeri, është brenda apo jashtë shtëpisë? (Foto) A është ky njeri brenda apo jashtë shtëpisë? Kjo është pyetja që shoqëron një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale. Dhe për këtë pyetje, ka përgjigje të ndryshme. Por në fakt çfarë thuhet më tej është se përgjigje të...
  • image 09 Maj 2019 Kjo ndodh me trupin tonë kur pimë kafe e hamë çokollata "Katër ose pesë filxhanë kafeje në ditë, edhe dekafeinat, zvogëlojnë vdekshmërinë kardiovaskulare në vazhdimësi duke filluar nga 10 deri në 18 vjeç. Pirja e kafesë për një kohë të gjatë ka një efekt pozitiv". Efekte të ngjashme...
  • image 08 Maj 2019 Këshilla për një gjumë të rehatshëm Ju keni pasur një ditë të zënë dhe mezi jeni duke pritur për një gjumë të mirë të natës dhe kur shtriheni, një gjumë nuk vjen kurrë në sy. Për të mposhtur pagjumësinë, zbato një nga këto këshilla. Nëse pini duhan,...
  • image 07 Maj 2019 Truket e kuzhinës dobësuese Dobësimi fillon në kuzhinë, duke mësuar një stil gastronomik që di të bëjë pjatat e mira me kufizimin e kalorive. Në radhë të parë është esenciale të mësosh të heqësh të gjitha pjesët e yndyrshme të procesit të pjekjes,...
  • image 06 Maj 2019 Çfarë mamaje jeni sipas shenjave Astrologjike Gjithmonë e gatshme për t'u impenjuar në jetën familjare me fëmijët e tu, je një nënë që përpiqesh të bësh më të mirën, të gjesh ide të reja. U lexon tonelata me libra që fëmijët të rriten sa më mirë. Shkon te pediatria për...
  • image 05 Maj 2019 Gjashtë zakone të punës që rrezikojnë shëndetin tonë Këtu janë disa nga mënyrat apo zakonet në zyrën tuaj të punës të cilat po ju bëjnë që të sëmureni. 1. Ushqimi në tavolinë: Kjo mund të tërheq insekte dhe brejtës në zyrë gjë që rezulton me ndonjë sëmundje apo...
  • image 04 Maj 2019 Shtatë problemet shëndetësore që lidhen me mungesën e shtatë vitaminave kryesore Një dietë e pasur ushqimore na mundëson të gjitha vlerat ushqyese, mineralet dhe vitaminat për të cilat organizmi ka nevojë. Mungesa e tyre shoqërohet jo me pak probleme prandaj kujdesi që duhet të tregojmë ndaj regjimit ushqimor duhet të...
  • image 03 Maj 2019 Zbuloni çka fsheh për personalitetin tuaj grupi i gjakut që keni Në kultura të ndryshme, grupi i gjakut ka një rëndësi shumë të madhe. Ai nuk është thjesht një e dhënë karakteristike që i bëhet gjakut në varësi të pranisë apo mungesës së komponentëve të trashëguar antigjenikë në...
  • image 02 Maj 2019 Lili Cantero dhe arti magjik i vizatimit në këpucë futbolli Lili Cantero rikujton storien e saj, një në të cilën arti i saj i ka bërë admirues të shumtë në futboll, jo vetëm Lionel Messin, por edhe yj të tjerë të mëdhenj të botës së futbollit si Carles Puyol, Paolo Guerrero, Roque Santa Cruz,...
  • image 30 Prill 2019 Shteti më i vogël dhe më i madhi në botë Dy shtetet me ekstreme në sipërfaqe ndodhën në Evropë. Shteti i Vatikanit është shteti më i vogël në botë (0.44 km2). Ndonëse është brenda territorit të Romës, shteti i Vatikanit është një vend i pavarur i krijuar në vitin 1929...
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31