Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190705

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190705

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 21 Tetor 2019 Këto janë pesë ushqimet që parandalojnë migrenën Dhimbjet e migrenës, për atë që i ka provuar, janë më të tmerrshmet. Këto dhimbje janë paralizuese dhe shoqërohen me të vjella e ndjeshmëri ndaj dritës. Në shumicën e rasteve dhimbjet kanë nevojë për trajtim mjekësor, por në disa...
  • image 20 Tetor 2019 Vezët dhe mjalti ushqimet më të mira për mëngjes Mirëqenia e organizmit gjatë ditës lidhet me mënyrën e të ushqyerit në mëngjes. Jo më kot, ekspertët nuk reshtin së vlerësuari mëngjesin si vaktin më të rëndësishëm të ditës. Në mëngjes, trupi merr të gjithë ushqyesit e...
  • image 18 Tetor 2019 Katër sekretet e njerëzve që nuk sëmuren kurrë Temperaturat kanë pësuar rënie të ndjeshme, moti nuk është aspak i qëndrueshëm dhe lagështia favorizon viruset e mikrobet të' lulëzojnë". Nëse nuk i keni marrë masat parandaluese, më poshtë do të lexoni katër sekretet e njerëzve...
  • image 17 Tetor 2019 Shtëpia luksoze në rrota me të cilën mund ta shëtisni botën Nëse e shikon nga jashtë duket si një kamion i madh mallrash që bën rrugë të gjata. Por e vërteta nuk qëndron kështu. Kjo që shihni në foto është një shtëpi luksoze me rrota, e ndërtuar vetëm për të shëtitur botën. Shtëpia...
  • image 16 Tetor 2019 Njihuni me 9-vjeçarin shqiptar që di të gjithë historinë e botës Të ftuar në "Ftesë në 5" së fundmi ishte një djalosh me aftësi të jashtëzakonshme në memorie. Ai quhet Anxhelo Yzeiraj dhe është vetëm 9 vjeç. Anxhelo shoqërohej nga e motra e tij Debora, 8 vjeç.
  • image 16 Tetor 2019 Merkel mbetet politikania më e dashur për gjermanët Kancelarja gjermane Angela Merkel mbetet në krye të listës së politikanëve më të dashur për gjermanët. Ajo mban vendin e parë me 59 pikë. Sondazhi Rtl-N-tv konfirmoi lajmin. "Përkundër të gjitha pritjeve të analistëve politikë,...
  • image 15 Tetor 2019 Prezantohet helikopteri ushtarak në formën e një "superpeshkaqeni" në Kinë Kina ka prezantuar helikopterin ushtarak në formën e një "superpeshkaqeni". Helikopteri u bë publik në një ekspozitë të helikopterëve në qytetin kinez të Tianjin. Ai pritet të bëjë fluturimin e parë në vitin 2020 në manifestimin...
  • image 14 Tetor 2019 Mjaltë dhe kanellë formula çudibërëse për sëmundje të ndryshme Është provuar në mënyrë mjekësorë se mjalti ka shumë benefite në shëndetin e njeriut dhe mund të shërojë disa sëmundje të ndryshme. Por kombinimi i mjaltës dhe kanellës është provuar të jetë shumë efektiv veçanërisht për...
  • image 12 Tetor 2019 Krimineli rrëmben motrat medicinale dhe i detyron t'i vaksinojnë të varfrit Një kriminel i njohur si 2N, pjesëtar i bandës së njohur për trafikim droge, ka rrëmbyer dy motra medicinale në rrugët e Rio de Zhaneiros në Brazil dhe i ka detyruar që t'iu ndihmojnë personave të varfër. Thomaz Vieira Gomez, 24-vjeçar,...
  • image 11 Tetor 2019 Macja ujk kushton 2500 dollarë Ato quhen macet Lykoi dhe posedojnë një mutacion natyror që u jep atyre pamjen e një ujku të vogël të ngathët. Ato, siç transmeton K.J, jo vetëm që duken si ujqër të vegjël por thuhet se ky lloj maceje vepron njësoj si të ishte një...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31