Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190705

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190705

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 28 Dhjetor 2019 Konsumimi i arrave dhe peshkut ju zgjasin jetën Do të jetosh më gjatë? Ha më pak mish të kuq. Konsumi i këtij lloj mishi rrit rrezikun për të vdekur, në veçanti për kancerin dhe sëmundjet kardiovaskulare. Anasjelltas, një dietë që privilegjon peshkun dhe mishrat e bardhë redukton...
  • image 27 Dhjetor 2019 Të fshehtat e bukurisë së Jennifer Lopez Shumë e kanë zili lëkurën rrezatuese të Jennifer Lopez, ndërsa ajo thotë se sekreti i lëkurës së saj është para së gjithash një gjumë i mirë dhe cilësor. "Trupit së pari i duhet shumë gjumë. Është më mirë të flemë nëntë...
  • image 25 Dhjetor 2019 Qytetarët në Greqi përgatitën tortë gjigante për Krishtlindje që peshon 400 kg Qytetarët e Arneas në Greqi do të presin vigjiljet e Krishtlindjeve me një tortë e cila peshon 400 kg. Tashmë është bërë një traditë për ta që të dalin në sheshin e qytetit dhe të mblidhen rreth pemës së Krishtlindjeve dhe të...
  • image 25 Dhjetor 2019 2 banane në ditë, ja mrekullitë që do i ndodhin trupit tuaj Bananet janë konsideruar si një ushqim i plotë, por që ne e nënçmojmë shpesh. Megjithatë, ky frut ekzotik është thjesht shumë ushqyes. Ajo është e mbushur me sheqerna natyrore, fruktozë dhe saharozë, vitamina, minerale dhe fibra. Me sa...
  • image 25 Dhjetor 2019 Çfarë do të thotë nëse keni shenjën e unazës në sy A e keni vërejtur ndonjëherë nëse e keni këtë simptomë në syrin tuaj? Gjendja e syve tuaj tregon shumë rreth shëndetit tuaj. Në fakt, ata mund të zbulojnë shenjat se ju jeni duke vuajtur nga sëmundjet e zemrës.
  • image 24 Dhjetor 2019 Shteti ku 70 mijë njerëz janë mbi 100 vjeç Në vitin e largët 1963, vetëm 153 persona kishin arritur të kapnin moshën 100 vjeçare në Japoni, por kur jemi në vitin 2008 në këtë shtet tashmë janë mbi 70 mijë të moshuar që kanë arritur të festojnë të paktën 100 ditëlindje....
  • image 23 Dhjetor 2019 Artistët që u bënë të famshëm pas vdekjes Artistët janë gjithmonë disa vite përpara kohës në të cilën jetojnë dhe për këtë arsye puna e tyre vlerësohet nga të gjithë brezat. Por, ka pasur edhe artistë që nuk janë vlerësuar kurrë nga bashkëkohësit, madje janë përbuzur...
  • image 22 Dhjetor 2019 Nëse qëndroni gjatë ulur në karrige kështu i zbutni pasojat Trupi i njeriut është krijuar për të lëvizur (çdo ditë duhet të ecim dy orë), prandaj ulja e gjatë dëmton mëlçinë, peshën e trupit, trurin, shëndetin mendor, ndërsa mungesa e lëvizjes mund të shkurtojë edhe jetën. Me dëshirën...
  • image 21 Dhjetor 2019 25 foto që tregojnë se pse ky qytet është zgjedhur më i miri në botë Qyteti San Miquel de Allende në Meksikë është votuar si qyteti më i mirë në botë për të parën herë, duke mundur të gjitha qytetet e tjera të botës. Me rrugët fantastike të San Miquel De Allende, arkitekturën mahnitëse, nuk është...
  • image 20 Dhjetor 2019 Dy mënyra për t’i zbardhur dhëmbët me përbërës shtëpiakë Të gjithë ëndërrojmë të kemi një buzëqeshje të përsosur si yjet e Hollywood-it. Sidoqoftë, jo gjithsecili mund të ketë mjaftueshëm para sa të shkojë te dentisti dhe t'i zbardhë dhëmbët me laser apo përmes mënyrave tjera,...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28