Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 14 Gusht 2019 Pse nuk duhet t’i drejtohemi me emër? Nuset tregojnë emrat me të cilët thërrasin vjehrrat Kur martohesh, sigurisht do të gjesh një vjehrrë - po a duhet t'i thërrasësh "mami"? Mundesh? Duhet? Këtu janë pyetur disa nuse, të cilat rrëfejnë eksperiencat e tyre personale, me ç'emër e quajnë ato vjehrrën e tyre pas martesës dhe...
  • image 14 Gusht 2019 12 kufijtë mes shteteve që thyejnë çdo stereotip Një kufi midis shumë vendeve, është thjesht një linjë simbolike që kalon përmes një trotuari ose një rruge fshati, pavarësisht mendimeve tona. Në vazhdim, fotot:
  • image 13 Gusht 2019 Kërkimi i lumturisë na bën të palumtur Në përgjithësi njerëzit duan të ndihen të lumtur, por arritja e një gjendje të lumturisë merr kohë dhe përkushtim. Hulumtuesit tani kanë zbuluar se personat që e 'ndjekin' lumturinë shpeshherë ndihen sikurse nuk kanë shumë kohë...
  • image 13 Gusht 2019 Hani pemë me masë: Fruktoza e tepërt mund të dëmtojë organizmin Pemët përmbajnë fruktozë, prandaj edhe janë aq të shijshme dhe të ëmbla, mirëpo fruktoza e tepërt mund të krijojë probleme në organizëm Një mollë i ndihmon shëndetit, ndërsa tri mollë shpesh rezultojnë me mëlçi të yndyrshme,...
  • image 13 Gusht 2019 Ushtrimet për tru për të moshuar Jemi të sigurt që deri tani shumë herë keni dëgjuar sa është i rëndësishëm aktiviteti fizik, si për trupin ashtu edhe për mendjen. Me siguri e dini që nuk ekziston kufiri i plakjes kur është fjala për ushtrime të lehta, transmeton...
  • image 12 Gusht 2019 Livanda dhe mjalti kundër skuqjes Nëse në lëkurë qitni maskën nga jogurti i ftohtë dhe mjalti do të qetësoni të kruarit dhe do të pengoni shfaqjen e fshikave në lëkurë Ndodh që verës të rrezitemi së tepërmi, për të cilën na tregojnë skuqja dhe ndjenja e...
  • image 12 Gusht 2019 Ja sa mund të fitoni nga këta telefona të vjetër nëse i keni ende në shtëpi Nëse jeni të dhënë pas ruajtjes së gjërave të vjetra mund të jeni edhe me fat. Sipas studimeve, nëse ju keni disa nga modelet e vjetra të celularëve Nokia dhe Motorola atëherë mund të fitoni shumë para, transmeton shqiptarja.
  • image 11 Gusht 2019 Toka e beqarëve pa ujë Ram Hetu ishte i sigurt se propozimi i tij i gjashtëmbëdhjetë më në fund ta bënte atë me një nuse. Ama nuk e bëri. Dështoi sërish, sikur në të gjitha përpjekjet e mëhershme për ta gjetur një partnere të jetës në rajonin indian...
  • image 10 Gusht 2019 Renée Haferkamp, përkthyesja e Evropës që i mbijetoi Holokaustit Renée Haferkamp ka qenë e pranishme kur janë negociuar Marrëveshjet e Romës. Pavarësisht Brexit-it dhe nacionalizmit të ri, 90 vjeçarja është e qetë dhe ka një këshillë. Tema më e vështirë për një gjerman gjatë bisedës me Renée...
  • image 08 Gusht 2019 Sot është dita e maceve Sot është Dita Ndërkombëtare e Maceve, një prej kafshëve shtëpiake më të dashura nga njerëzit. Kjo ditë për herë të parë u shënua në vitin 2002 nga Fondi Ndërkombëtar për Mirëqenien e Kafshëve si dhe grupet e tjera për të...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29