Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190817

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190817

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 05 Korrik 2019 Bota e egër në objektivin e aparatit, imazhe mahnitëse (Foto) Një ekspozitë e hapur në muzeun e natyrës në Londrës, ka hapur dyert për të gjithë adhuruesit e fotografisë e në veçanti të atyre të botës së egër. Imazhet e publikuara më poshtë janë shkrepur në të katër stinët e vitit, kurse...
  • image 04 Korrik 2019 Të gënjesh është një stres i vërtetë, që i kushton shtrenjtë shëndetit Sipas një studimi amerikan, duke thënë shpesh gënjeshtra, mund t'i shkaktoni një gjendje tensioni dhe ankthi shëndetit. Duke qenë të sinqertë, favorizoni një mirëqenie psiko-fizike. A ju ndodh shpesh t'i zmadhoni pak gjërat, për shembull...
  • image 03 Korrik 2019 5 këshilla si të eliminoni aromën e keqe tek këpucët Ka shumë arsye pse këpucët mund të mbajnë aromë të keqe: nga djersitja e tepërt, përdorimi i vazhdueshëm në materialet e prodhimit apo mbajtja e këpucëve veshur për një kohë të gjatë. Edhe pse kjo mund t'iu duket diçka e zakonshme,...
  • image 02 Korrik 2019 Fqinjët menduan se ishte një depo magazinimi, por ajo po shitet për 450 mijë dollarë (Foto) Një depo e konvertuar në një "shtëpi" prapa një ish-blloku banimi në Londër është futur treg për 350 mijë funte (rreth 450 mijë dollarë). Siç shkruajnë mediat britanike, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një "shtëpi" e cila ka...
  • image 01 Korrik 2019 Tortat që duken sikur janë prej xhami (Foto) Një nga risitë më interesante të viteve të fundit është stampimi tre-dimensional. Kjo është një teknologji e krijuar në fushën e kompjuterit, për të stampuar edhe në përmasa shumë të vogla qarqet për kompjuterë, por ajo mori kaq...
  • image 30 Qershor 2019 Spinaqu u jepe forcë sportistëve si doping Përdorimi i substancave, të quajtura si doping nga ana e sportistëve është e ndaluar nga çdo Federatë. E për këtë fakt, të shumtë janë ushqimet që përjashtohen nga dieta ditore e sportistëve, pasi fibrat dhe vlerat ushqyese të tyre...
  • image 29 Qershor 2019 Humbja në peshë dobëson eshtrat Rezultatet kanë treguar se preparatet shtesë të acideve omega-3-yndyrore nuk kanë arritur t'i ndalojnë ndryshimet e pritura në metabolizmin e indit eshtëror. Humbja në peshë rezulton edhe me dobësimin e eshtrave, për shkak të zvogëlimit...
  • image 28 Qershor 2019 Si pozoni, ashtu ju është edhe lidhja: Fotografia e përbashkët ju zbulon! Fotografia e përbashkët mund të fshehë sinjale sekrete, të cilat më herët nuk i keni vërejtur, mirëpo patjetër janë shkas që ta shikoni marrëdhënien tuaj dhe të mendoni se a mundeni dhe a dëshironi ta bëni më të mirë. Autorja dhe...
  • image 27 Qershor 2019 Mos e shtrëngoni dorën e fëmijës kur ecni, ka pasoja Ecja me fëmijën tuaj është një nga gjërat më të bukura kur bëhesh prind. Kur ecni dhe mbani fëmijën tek dora duhet t'i kushtoni vëmendje mënyrës se si e bëni këtë. Shpesh nuk informohemi për mënyrën se si duhet ta mbajmë një...
  • image 26 Qershor 2019 Shpëtojeni lëkurën tuaj gjatë ditëve të nxehta të verës me këto metoda Temperaturat e larta, dielli i fortë dhe trupi i djersitur përbëjnë një grup faktorësh të dëmshëm për lëkurën. Gjithçka që ju nevojitet është, që gjatë ditëve të nxehta të verës të ndryshoni metodat e kujdesit të fytyrës....
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29