Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190817

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190817

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 26 Korrik 2019 Maskat me patate që bëjnë mrekulli për fytyrën Janë një varg produktesh që ju ndihmojnë të largoni shenjat, dhe pavarësisht sado efektive të jenë, është e rëndësishme të dini se në këto produkte ka shumë kemikalie që i shkaktojnë dëme shëndetit tuaj. Andaj, më poshtë po ju...
  • image 25 Korrik 2019 Fruti që pastron gjakun dhe shëron sëmundjet më shqetësuese Përveç përdorimit në kuzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme, nektarina renditet edhe si një frutë kuruese. Në mjekësinë popullore përdoren frutat e nektarinës, të cilat janë të pasura me shumë vlera ushqyese. Frutat e...
  • image 25 Korrik 2019 Binjaket e ngjitura në kokë ndahen pas 50 orësh operacion Dy binjake nga Pakistani kishin lindur të ngjitura në kokë dhe më në fund janë duke jetuar të pavarura, pas një operacioni që zgjati 50 orë, Safa and Marwa kishin lindur në vitn 2017. Nëna e tyre nuk e ka ditur që është duke pritur...
  • image 25 Korrik 2019 Shumë dobi dhe pak të meta nga vaji i ullirit Vaji i ullirit, përbën një formulë shëndeti dhe jetëgjatësie. Në të gjenden acidet omega-3-yndyrore, vitamina A dhe E, metale, selen, si dhe substanca antioksiduese, të cilat mbrojnë qelizat nga shkatërrimi, që mund të vijës si pasojë...
  • image 24 Korrik 2019 Rreziku nga ataku në zemër nëse hidheni direkt në ujë të ftohtë Kontakti i menjëhershëm me ujin e ftohtë duhet shmangur për të eliminuar rrezikun e atakut kardiak. Kjo është një ndër këshillat që radhisin mjekët, pas disa rasteve të përsëritura të paktën në qytetin e Vlorës, ku si pasojë e...
  • image 23 Korrik 2019 Me zë të dridhur, largohet gazetarja ikonë e "Zërit të Amerikës" (Video) Gazetarja Laura Konda ka njoftuar largimin nga Zëri i Amerikës, në edicionin e sotëm informativ. Por sikurse shihet edhe nga video Konda nuk e ka pasur aspak të lehtë largimin. Me zë të dridhur Konda ka kujtuar punën 20 vjeçare me...
  • image 22 Korrik 2019 Bota shënon 50 vjetorin e zbritjes së parë në Hënë Mijëra njerëz kanë festuar 50 vjetorin e zbritjes së parë në Hënë. Më 20 korrik,1969, anija kozmike Apollo 11 e tipit Eagle (shqiponjë), zbarkoi në sipërfaqen e Hënës. Disa orë më vonë, Neil Armstrong bëri historinë duke u bërë...
  • image 21 Korrik 2019 "The Lion King" nga jeta reale Me historinë e tij mitike të jetës e vdekjes , pa përmendur këtu edhe një mori luanësh dhe hienash, "The Lion King" ishte një kandidat i pagjasë për një trajtim fotorealist. Por filmi i ri rrëshqet në natyralizëm, me një autenticitet...
  • image 21 Korrik 2019 Pensioniste, por vazhdon punën 48 vjet si infermiere (video) Rrallë ka qytetarë të Elbasanit të cilët nuk njohin Arzie Sadikun. Prej 48 vitesh, që sa doli nga bankat e shkollës, ajo shërben si infermiere në kirurgjinë e Elbasanit. Sot, edhe pse pensioniste, Arzien e gjejmë në punë. Ajo nuk i...
  • image 20 Korrik 2019 Në Gjermani 17 milionë banorë jetojnë të vetmuar Autoritetet gjermane bënë të ditur se është rritur ndjeshëm numri i qytetarëve që jetojnë vetëm. Sipas Byrosë Federale Gjermane të Statistikave, rreth 17,3 milionë njerëz jetojnë vetëm në vend, që do të thotë se vitin e kaluar...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31