Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190817

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190817

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 30 Qershor 2019 Spinaqu u jepe forcë sportistëve si doping Përdorimi i substancave, të quajtura si doping nga ana e sportistëve është e ndaluar nga çdo Federatë. E për këtë fakt, të shumtë janë ushqimet që përjashtohen nga dieta ditore e sportistëve, pasi fibrat dhe vlerat ushqyese të tyre...
  • image 29 Qershor 2019 Humbja në peshë dobëson eshtrat Rezultatet kanë treguar se preparatet shtesë të acideve omega-3-yndyrore nuk kanë arritur t'i ndalojnë ndryshimet e pritura në metabolizmin e indit eshtëror. Humbja në peshë rezulton edhe me dobësimin e eshtrave, për shkak të zvogëlimit...
  • image 28 Qershor 2019 Si pozoni, ashtu ju është edhe lidhja: Fotografia e përbashkët ju zbulon! Fotografia e përbashkët mund të fshehë sinjale sekrete, të cilat më herët nuk i keni vërejtur, mirëpo patjetër janë shkas që ta shikoni marrëdhënien tuaj dhe të mendoni se a mundeni dhe a dëshironi ta bëni më të mirë. Autorja dhe...
  • image 27 Qershor 2019 Mos e shtrëngoni dorën e fëmijës kur ecni, ka pasoja Ecja me fëmijën tuaj është një nga gjërat më të bukura kur bëhesh prind. Kur ecni dhe mbani fëmijën tek dora duhet t'i kushtoni vëmendje mënyrës se si e bëni këtë. Shpesh nuk informohemi për mënyrën se si duhet ta mbajmë një...
  • image 26 Qershor 2019 Shpëtojeni lëkurën tuaj gjatë ditëve të nxehta të verës me këto metoda Temperaturat e larta, dielli i fortë dhe trupi i djersitur përbëjnë një grup faktorësh të dëmshëm për lëkurën. Gjithçka që ju nevojitet është, që gjatë ditëve të nxehta të verës të ndryshoni metodat e kujdesit të fytyrës....
  • image 25 Qershor 2019 Si dukeshin udhëheqësit botërorë para se të bëheshin të njohur Kur mendohet për të famshme, zakonisht njerëzit i parafytyrojnë sikur gjithmonë kanë punuar në zyrat e punës duke u përpjekur të "shpëtojnë" botën. Por pavarësisht rëndësisë të statusit të tyre ata dikur kanë bërë jetë të...
  • image 24 Qershor 2019 Kina ndërton taksinë e parë fluturuese Fluturakja e parë autonome e udhëtarëve në botë mund të jetë taksi fluturues i së ardhmes. Ehang 184 është një dron pasagjerësh i ndërtuar në Kinë që vjen drejt nga The Jetsons. Automjetet personale të fluturimit kanë qenë një...
  • image 23 Qershor 2019 Historia e fshehtë e trëndafilave zbulon surpriza Ndalu dhe merri erë trëndafilave...lulja aromëmirë të deh, por në të ardhmen, ajo mund të bëhet akoma më tërheqëse. Për të parën herë, kërkuesit kanë deshifruar librin e plotë gjenetik të një ndër luleve më të vlerësuara....
  • image 22 Qershor 2019 Birrat më të shitura në botë Ajo quhet "nektari i zotave" dhe është mikja jonë më e mirë e netëve të verës së nxehtë. Mbi 100 miliardë litra prej saj prodhohen çdo vit për të shuar etjen, për të shoqëruarushqime të ndryshme, por edhe për të gatuar e për...
  • image 21 Qershor 2019 "Gjyshja Peppa" vdes në moshën 116 vjeçare, ishte gruaja më e vjetër në Europë Gruaja e më e vjetër e Europës ka vdekur dje në banesën e saj në moshën 116 vjeçare. Maria Giuseppa Robucci, e cila jetonte në qytetin juglindor të Foggia, Itali, festoi ditëlindjen e saj të 116-të më 20 mars. Në intervistat e...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31