Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190817

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190817

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 27 Tetor 2019 Shteti më i vogël i BE-së, shtatë kuriozitete që ndoshta nuk i dini për Maltën Malta është një shtet ishull që gjendet në Detin Mesdhe. Ky shtet ka një popullsi prej mbi 450,000 banorësh dhe si e tillë Malta është njëri nga shtetet me densitetin më të lartë të popullsisë në botë. Turistë të shumtë e...
  • image 26 Tetor 2019 Ja 12 kushte për të pasur respektin e të tjerëve "Nëse kërkon të respektohesh nga të tjerët, gjëja më e mirë është të respektosh veten. Vetëm kështu do të mund të fitosh respektin e të tjerëve." Fyodor Dostoyevsky Po merr respektin që meriton? Apo, njerëzit tuaj të afërt duket...
  • image 25 Tetor 2019 Bunkeri i nazistëve shndërrohet në hotel luksoz Ish-bunkeri i nazistëve pritet të transformohet në një hotel luksoz. Bunkeri St Pauli në qytetin gjerman Hamburg, do t'i ketë pesë kate në të cilët do të jenë 136 dhoma. Ai pritet të hap dyert për pushuesit në vitin 2021 dhe...
  • image 23 Tetor 2019 YouTuberi amerikan flet për rrugëtimin e tij nga i pastrehë në milioner YouTuberi Ben Phillips ka miliona shikime në videot e tij, dhe as shifrat në llogarinë e tij bankare nuk janë më të vogla. Ai është një shembull për të rinjtë, ndërsa kohët e fundit zbuloi se deri disa vjet më parë ai ishte i...
  • image 22 Tetor 2019 Pesë leksione nga jeta të cilat nuk ju mësojnë në shkollë Qëllimi i shkollave është t'iu ndihmojnë fëmijëve të zhvillohen duke u mundësuar njohuri dhe mjete për ta krijuar një jetë të përmbushur. Por realiteti është se në shumicën e vendeve të botës, shkollat nuk janë duke u mësuar...
  • image 21 Tetor 2019 Këto janë pesë ushqimet që parandalojnë migrenën Dhimbjet e migrenës, për atë që i ka provuar, janë më të tmerrshmet. Këto dhimbje janë paralizuese dhe shoqërohen me të vjella e ndjeshmëri ndaj dritës. Në shumicën e rasteve dhimbjet kanë nevojë për trajtim mjekësor, por në disa...
  • image 20 Tetor 2019 Vezët dhe mjalti ushqimet më të mira për mëngjes Mirëqenia e organizmit gjatë ditës lidhet me mënyrën e të ushqyerit në mëngjes. Jo më kot, ekspertët nuk reshtin së vlerësuari mëngjesin si vaktin më të rëndësishëm të ditës. Në mëngjes, trupi merr të gjithë ushqyesit e...
  • image 18 Tetor 2019 Katër sekretet e njerëzve që nuk sëmuren kurrë Temperaturat kanë pësuar rënie të ndjeshme, moti nuk është aspak i qëndrueshëm dhe lagështia favorizon viruset e mikrobet të' lulëzojnë". Nëse nuk i keni marrë masat parandaluese, më poshtë do të lexoni katër sekretet e njerëzve...
  • image 17 Tetor 2019 Shtëpia luksoze në rrota me të cilën mund ta shëtisni botën Nëse e shikon nga jashtë duket si një kamion i madh mallrash që bën rrugë të gjata. Por e vërteta nuk qëndron kështu. Kjo që shihni në foto është një shtëpi luksoze me rrota, e ndërtuar vetëm për të shëtitur botën. Shtëpia...
  • image 16 Tetor 2019 Njihuni me 9-vjeçarin shqiptar që di të gjithë historinë e botës Të ftuar në "Ftesë në 5" së fundmi ishte një djalosh me aftësi të jashtëzakonshme në memorie. Ai quhet Anxhelo Yzeiraj dhe është vetëm 9 vjeç. Anxhelo shoqërohej nga e motra e tij Debora, 8 vjeç.
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30