Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190825

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190825

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 07 Prill 2020 Ushqime që nuk duhet ngrënë kurrsesi në darkë Të është dukur ndonjëherë sikur xhinset janë një numër më i vogël pasi ke ngrënë? Në një rast si ky, shanset janë që të kesh fryrje stomaku. Ndjesia e fryrjes nuk është asnjëherë e mirë dhe mund të të bëjë të ndihesh e...
  • image 06 Prill 2020 A e keni ditur se bebet me kokë të madhe bëhen më zgjuar? Ndoshta nuk e kishit menduar më parë, por ka një lidhje mes kokës së madhe të fëmijëve dhe funksionimit të trurit. Mesatarisht, koka e një të porsalinduri është 35 cm dhe gjithçka më lart, konsiderohet "e madhe". Nëse fëmija juaj ka...
  • image 05 Prill 2020 Ngrënia e boronicave tre herë në javë, shmangë problemet me ereksion Mjafton vetëm një tabletë e kaltër, që të hiqni problemin e ereksionit. Tani ekspertët pretendojnë se, ngrënia e një sasie të mjaftueshme të boronicave, tre herë në javë, e mundëson ereksionin, njëjtë sikur Viagra, transmeton...
  • image 04 Prill 2020 Ky polic ka zgjedhur metodë të veçantë ti bind njerëzit të izolohen (Video) Një video tejet interesante po qarkullon në rrjete online me inspektorin e policisë Rajesh Babu të veshur me "përkrenaren e coronavirusit" unike, ndërsa ndaloi motoçiklistët në një pikë kontrolli në Chennai, Tamil Nadu, Indi. Kjo sipas...
  • image 03 Prill 2020 Me ose pa maska? Shtetet e Bashkuara po rishikojnë udhëzimet që u kanë dhënë amerikanëve se nuk është e nevojshme për të përdorur maska si mbrojtje nga koronavirusi. Bazuar në përvojën e disa vendeve aziatike që kanë pasur sukses në luftën kundër...
  • image 02 Prill 2020 Forcimi i lidhjes gjatë izolimit, disa këshilla nga psikologët Ku më shumë se tani, kur kaloni 24 orë bashkë, mund të përballesh me konflikte, krizë, dyshime dhe kjo është diçka normale. Nëse do të gjeni mënyrat e duhura dhe do të veproni siç duhet, do ta kuptoni se nuk është dhe aq tragjike sa...
  • image 01 Prill 2020 Limon dhe kripë, ja si ta largoni dhimbjen e kokës në pak minuta Dhimbjet e kokës por edhe ato më të fortat siç është migrena, nuk mund t'i përshkruajë kurrë saktë dikush që nuk i ka provuar ato. Kura magjike kundër dhimbjeve të forta të kokës apo migrenës nuk ka, megjithatë, ka disa produkte...
  • image 31 Mars 2020 Ja pse duhet të përdorni vitaminë C nëse doni lëkurë të mirë Një nga pyetjet më të shpeshta të bukurisë është "çfarë lloj serumi për fytyrën duhet të përdor"?! Dhe përgjigjja është, një me vitaminë C. Është një nga disa përbërësit e kujdesit ndaj lëkurës që vërtet punon për të...
  • image 30 Mars 2020 Pesë metoda se si të mbani mend kur studioni Përdorni teknika të memorizimit. Për shembull, informacionet e rëndësishme lexoni me zë më të lartë. Përdorni sistemin pyetje/përgjigje pas përfundimit të çdo teme, shkruani pyetjet e asaj teme dhe përgjigjuni në një fletë,...
  • image 28 Mars 2020 Një 97-vjeçare shërohet nga koronavirusi Një grua 97-vjeçare është bërë personi më i vjetër në Korenë e Jugut që shërohet nga koronavirusi, sipas Yonhap News. Ende nuk ka detaje të tjera rreth saj - por ajo nuk është e vetmja në botë që përkundër moshës e ka fituar...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30