Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190903

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190903

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 07 Tetor 2019 Për shkak të mbiemrit të gjatë, u detyrua të bëjë pagesë shtesë për biletë Aviokompania Thai Airways e ka detyruar një udhëtar të bëjë pagesë shtesë për biletë, për shkak të mbiemrit të gjatë, raportuan të shtunën mediat botërore, transmeton Koha.net. Zyrtarja me rastin e kontrollit të biletës e detyroi...
  • image 06 Tetor 2019 Pesë mënyra për të lehtësuar simptomat e gripit Nëse vuani nga gripi, disa masa të thjeshta mund të funksionojnë shpejt dhe do ta ndjeni ndryshimin. The Guardian jep pesë këshilla për t'ju ndihmuar të lehtësoni simptomat e kësaj gjendje gjithmonë të pakëndshme. Gripi është një...
  • image 04 Tetor 2019 30 mijë dollarë nëse dëshironi emër unik për fëmijën tuaj Një ekip prej 12 ekspertësh për zgjedhjen e emrave, të cilët e udhëheqin ndërmarrjen zvicerane «Erfolgswelle», janë të angazhuar në krijimin e një emri origjinal për fëmijën tuaj. Sot duket se janë duke u praktikuar emra të...
  • image 03 Tetor 2019 Diamantet e krijuara nga njeriu do të shiten me një çmim shumë të ulët Kompania më e madhe në botë që merret me gërmimin dhe shitjen e diamanteve do të nisë të shesë diamante të prodhuara në laborator. De Beers njoftoi se do të shesë këto gurë të çmuar të prodhuar nga njeriu me 1/10 e çmimit të...
  • image 02 Tetor 2019 “Parajsa në tokë”, njihuni me qytetin pa vetura Kjo mund të jetë parajsa. Në Pontevedra, zhurmat e zakonshme të një qyteti spanjoll janë zëvendësuar nga cicërimat e zogjve dhe bisedat mes njerëzve. Këta të fundit, nuk flasin me zë të lartë. Me thuajse të gjithë trafikun të...
  • image 01 Tetor 2019 Kryebashkiakja e qytetit pa banorë Kur bashkëshorti i saj ndërroi jetë në 2004, nuk i la pas vetëm tavernën e qytezës dhe trishtimin, por edhe përgjegjësinë dhe barrën për të drejtuar të gjithë qytetin. 84-vjeçarja Elsie Eiler paguan rregullisht taksat, i siguron vetes...
  • image 30 Shtator 2019 Finlandë, spektakël dritash polare në qiell Në Finlandë, ndodh jo rrallë që qielli të ngjyroset me të gjelbër dhe njerëzit të mund të shijojnë vallëzimin e aurorës boreale. Dhe magjia e saj në qiell mbi Laplandin finlandez, ka befasuar shumëkënd nga e premtja deri të shtunën....
  • image 29 Shtator 2019 Këto janë orët më të shtrenjta në botë Orët e sotme shpesh shërbejnë si një aksesor i pashmangshëm në modë, por edhe si një simbol i statusit shoqëror. Këto janë orët më të shtrenjta në botë: 10. Blancpain 1735 - 800.000 dollarë
  • image 28 Shtator 2019 Edhe liderët botërorë kanë nofka - Merkelin e quajnë "Nëna" Liderëve të vendeve të Bashkimit Evropian u pëlqen të ruajnë seriozitetin e të projektojnë një imazh të tillë në publik, por ndonjëherë, as këta njerëz të fuqishëm nuk i shmangin dot nofkat e publikut, apo edhe ato të dala nga...
  • image 27 Shtator 2019 Gjëegjëza më e thjeshtë në botë, por 2 % e zgjidhin E njohur si "Gjëegjëza e Ajnshtajnit", ajo është zgjidhur nga vetëm 2% e njerëzve në botë. Nuk ka asgjë të vështirë, duhet vetëm pak durim dhe vëmendje. Rasti është i tillë: Kemi 5 shtëpi të ndryshme, ku jetojnë 5 pronarë nga...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31