Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190903

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190903

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 03 Shtator 2010 Britanikët shpikin “Ujin e thatë”; Shkenca ka arritur çudinë më të re, atë që gjithkujt do t'i dukej e pamundur: ka shpikur ujin e thatë. Kjo lëndë arrin të thithë dyoksidin e karbonit. Në fakt, 95 për qind e kësaj lënde është e lëngshme, e rrethuar nga një bazë...
  • image 01 Shtator 2010 Nju Jork: Mbijeton rënien nga kati 40 Një njeri nga Nju Jorku ka mbijetuar rënien nga kati i 40, pasi ra mbi një makinë të parkuar.
  • image 01 Shtator 2010 Apolloni, zbulohet një shëtitore madhështore Pas disa statujave te cilësuara ndër gjetjet më të rëndësishme arkeologjike të 50 viteve të fundit, në qytetin antik të Apolonisë ka dalë në drite shëtitorja më e madhe e zbuluar deri tani në Shqipëri.
  • image 26 Gusht 2010 Vdiq gruaja më e vjetër shqiptare Gruaja më e vjetër në Shqipëri dhe ndoshta në gjithë Ballkanin 114 vjeçarja, Tane Koleci u nda nga jeta. Tane Koleci lindi në fund të shekullit të XIX pikërisht më 10 korrik të vitit 1894 duke u bërë kështu shqiptaria që jetoi në...
  • image 21 Maj 2010 Deti i Vdekur rrezikohet të shndërrohet në moçal Ekspertët kanë paralajmëruar rrezikun që Deti i Vdekur ka gjasa shumë shpejt të shndërrohet në një moçal, para zhdukjes së tërësishme.
  • image 30 Nëntor -0001 Si në përralla: Ndërtuan shtëpi në dru me katër dhoma gjumi, kuzhinë e ballkon të madh... Të gjithë ëndërrojmë të kemi një shtëpizë të vogël në të cilën do të kalonim vikendet, por imazhet e publikuara më poshtë shfaqin një shtëpi të ndërtuar në dru e cila ngjan shumë me ato që jemi mësuar t'i dëgjojmë nëpër...
  • image 30 Nëntor -0001 Ujë trëndafili për lëkurë pa akne Aknet janë problem më i madh i lëkurës me të cilat ballafaqohen të rinjtë, përfshirë edhe personat e rritur në një fazë të caktuar. Ky është çrregullim inflamator i lëkurës që shfaqet në formë të puçrrave, cisteve, pikave të...
  • image 30 Nëntor -0001 12 shtëpitë më të mrekullueshme mbi pemë, në të gjithë botën (Foto) Shtëpitë mbi pemë janë dizajnuar për të na sjellë më afër jetës së egër. Ato na kthejnë në kohën kur njerëzit ishin vazhdimisht të rrethuar nga kafshë të egra, duke gjuajtur për ushqim dhe duke jetuar në harmoni me natyrën. Ne i...
  • image 30 Nëntor -0001 10 vjet burg dhe 2000 fshikullime kamzhiku ateistit Një gjykatë në Arabinë Saudite ka dënuar me 10 vite burg dhe 2000 fshikullime kamzhiku një burrë që në Twitter shkroi se ishte ateist. 28-vjeçari u arrestua pasi policia zbuloi rreth 600 "cicërima" me anë të të cilave ai tregonte...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29