Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190903

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190903

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 13 Gusht 2019 Kërkimi i lumturisë na bën të palumtur Në përgjithësi njerëzit duan të ndihen të lumtur, por arritja e një gjendje të lumturisë merr kohë dhe përkushtim. Hulumtuesit tani kanë zbuluar se personat që e 'ndjekin' lumturinë shpeshherë ndihen sikurse nuk kanë shumë kohë...
  • image 13 Gusht 2019 Hani pemë me masë: Fruktoza e tepërt mund të dëmtojë organizmin Pemët përmbajnë fruktozë, prandaj edhe janë aq të shijshme dhe të ëmbla, mirëpo fruktoza e tepërt mund të krijojë probleme në organizëm Një mollë i ndihmon shëndetit, ndërsa tri mollë shpesh rezultojnë me mëlçi të yndyrshme,...
  • image 13 Gusht 2019 Ushtrimet për tru për të moshuar Jemi të sigurt që deri tani shumë herë keni dëgjuar sa është i rëndësishëm aktiviteti fizik, si për trupin ashtu edhe për mendjen. Me siguri e dini që nuk ekziston kufiri i plakjes kur është fjala për ushtrime të lehta, transmeton...
  • image 12 Gusht 2019 Livanda dhe mjalti kundër skuqjes Nëse në lëkurë qitni maskën nga jogurti i ftohtë dhe mjalti do të qetësoni të kruarit dhe do të pengoni shfaqjen e fshikave në lëkurë Ndodh që verës të rrezitemi së tepërmi, për të cilën na tregojnë skuqja dhe ndjenja e...
  • image 12 Gusht 2019 Ja sa mund të fitoni nga këta telefona të vjetër nëse i keni ende në shtëpi Nëse jeni të dhënë pas ruajtjes së gjërave të vjetra mund të jeni edhe me fat. Sipas studimeve, nëse ju keni disa nga modelet e vjetra të celularëve Nokia dhe Motorola atëherë mund të fitoni shumë para, transmeton shqiptarja.
  • image 11 Gusht 2019 Toka e beqarëve pa ujë Ram Hetu ishte i sigurt se propozimi i tij i gjashtëmbëdhjetë më në fund ta bënte atë me një nuse. Ama nuk e bëri. Dështoi sërish, sikur në të gjitha përpjekjet e mëhershme për ta gjetur një partnere të jetës në rajonin indian...
  • image 10 Gusht 2019 Renée Haferkamp, përkthyesja e Evropës që i mbijetoi Holokaustit Renée Haferkamp ka qenë e pranishme kur janë negociuar Marrëveshjet e Romës. Pavarësisht Brexit-it dhe nacionalizmit të ri, 90 vjeçarja është e qetë dhe ka një këshillë. Tema më e vështirë për një gjerman gjatë bisedës me Renée...
  • image 08 Gusht 2019 Sot është dita e maceve Sot është Dita Ndërkombëtare e Maceve, një prej kafshëve shtëpiake më të dashura nga njerëzit. Kjo ditë për herë të parë u shënua në vitin 2002 nga Fondi Ndërkombëtar për Mirëqenien e Kafshëve si dhe grupet e tjera për të...
  • image 08 Gusht 2019 Një burrë po ecën 700 kilometra së prapthi kundër shpyllëzimit Një burrë nga Indonezia është duke ecur së prapthi nga shtëpia e tij në lindje të Javas deri në kryeqytetin Xhakartë si shenjë proteste për të parandaluar shpyllëzimin në një nga shtetet me normat më të larta në botë. Ecja 700...
  • image 07 Gusht 2019 Shkencëtarët kanë zbuluar: Shumicën e gjeneve i trashëgojmë nga gjyshja, jo nga nënat dhe... Shumicën e gjeneve të cilat i trashëgojmë vijnë nga gjyshja nga ana e nënës, kanë zbuluar shkencëtarët Madje edhe nëse nuk kaloni shumë kohë me gjyshen nga nëna, lidhja midis jush kurrë nuk pushon, transmeton Telegrafi. Nga të gjithë...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31