Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190903

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190903

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 20 Shtator 2019 Islam Pacolli ia huq emrin partisë së tij, e quan AAK Islam Pacolli i Aleancës Kosova e Re e ka ngatërruar emrin e partisë së tij. Ish-deputeti Pacolli, e ka quajtur partinë e tij si Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, parti me të cilën AKR-ja ishte në qeveri mandatin e kaluar.
  • image 19 Shtator 2019 Një pesëvjeçar shpëton babain e tij nga... koma?! Një fëmijë, vetëm pesë vjeç, arriti të thëriste ambulancën e emergjencës dhe ta udhëzonte atë drejt shtëpisë duke shpëtuar kështu babain e tij, i cili kishte rënë koma diabetike, transmeton ATSH raportimin e ANSA-s. Ngjarja ndodhi...
  • image 18 Shtator 2019 Sot është Dita e Respektit 18 shtatori shënon Ditën e Respektit. Kjo ditë është themeluar me qëllim që t'i shtyjë njerëzit që të përqendrohen më shumë në mënyrën se si ata mund të respektojnë të tjerët. Kjo do të thotë që t'u kushtoni më shumë...
  • image 17 Shtator 2019 Tri gjërat të cilat asnjëherë nuk duhet t’i sakrifikoni për partnerin! Çdo lidhje fillon në fazën e muajit të mjaltit - ndjeheni sikurse jeni në maje të botës gjatë kohës kur jeni pranë partnerin. Aq më shumë që rrini pranë njëri-tjetrit, aq më shumë mësoni. Lidhja juaj ose ju sjellë kënaqësi dhe ju...
  • image 16 Shtator 2019 Fotografi përrallore nga "syri i zogut" Niaz Uddin Photography është një fotograf, regjisor dhe film-bërës që eksploron peizazhe të ndryshme natyrore nga lartësia. Fotografitë e tija të ngopura me ngjyra eksplorojnë plazhe të ngarkuara me pushues dhe 'pishina' në det e...
  • image 15 Shtator 2019 Çaji i mirë për shëndetin e trurit Hulumtime të reja kanë sugjeruar që pirja e çajit mund të jetë e mirë për trurin tuaj si dhe të pengojë plakjen. Shkencëtarët tani thonë se konsumimi i rregullt i çajit mund të jetë një zgjedhje e thjeshtë jetese që sjell...
  • image 14 Shtator 2019 Përse duhet të ndryshoni mënyrën e ushqimit Njohuritë e sotme mbi ushqimin kërkojnë zvogëlim të futjes së yndyrave në organizëm, posaçërisht yndyrave me prejardhje shtazore, si edhe të artikujve me rafinim të lartë, ndërkaq rekomandohet përdorimi i shtuar i ushqimit me...
  • image 13 Shtator 2019 Lumturia trashëgohet Studimet nga Universiteti i Minesotës kanë treguar se ndjenja e lumturisë dhe e kënaqësisë nuk varet nga suksesi në punë dhe në dashuri, por nga trashëgimia gjenetike. Me studimin shumëvjeçar të jetës së binjakëve, të cilët kanë...
  • image 12 Shtator 2019 Për të shmangur gjobën 100 sterlinash, shpenzoi rreth 30 000! Një inxhinier në pension, në Britaninë e Madhe, ka shpenzuar 30 000 sterlina për tre vjet në luftën e tij ligjore për të mos paguar një gjobë prej 100 sterlinash, me të cilën ishte dënuar për tejkalim të shpejtësisë. Sipas BBC,...
  • image 10 Shtator 2019 Mbi 100 radio sinjale "misterioze" në hapësirë, tre miliardë vjet dritë larg nga Toka Teleskopi më i madh kinez ka zbuluar më shumë se 100 pulsione radio misterioze që vijnë nga një burim rreth tre miliardë vjet dritë larg nga Toka. Sinjalet e çuditshme janë të ashtuquajturat shpërthime të shpejta të radios, që vijnë...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29