Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190903

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190903

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 12 Tetor 2019 Krimineli rrëmben motrat medicinale dhe i detyron t'i vaksinojnë të varfrit Një kriminel i njohur si 2N, pjesëtar i bandës së njohur për trafikim droge, ka rrëmbyer dy motra medicinale në rrugët e Rio de Zhaneiros në Brazil dhe i ka detyruar që t'iu ndihmojnë personave të varfër. Thomaz Vieira Gomez, 24-vjeçar,...
  • image 11 Tetor 2019 Macja ujk kushton 2500 dollarë Ato quhen macet Lykoi dhe posedojnë një mutacion natyror që u jep atyre pamjen e një ujku të vogël të ngathët. Ato, siç transmeton K.J, jo vetëm që duken si ujqër të vegjël por thuhet se ky lloj maceje vepron njësoj si të ishte një...
  • image 10 Tetor 2019 SHBA nuk është më ekonomia më konkurruese në botë Singapori ka rrëzuar Shtetet e Bashkuara nga vendi i parë në raportin vjetor të konkurrencës së Forumit Ekonomik Botëror. Indeksi merr në konsideratë faktorë të tillë si stabiliteti makroekonomik, infrastruktura, tregu i punës dhe...
  • image 09 Tetor 2019 Shteti që nuk ka gra në parlament Nuk është normale për ne që të kemi një shkallë kaq të lartë të dhunës ndaj grave. Nuk është normale që gratë të mos jenë në gjendje të marrin pjesë në ndonjë proces të vendimmarrjes, thotë Jasnim Bjornum, e cila punon në...
  • image 08 Tetor 2019 Mbreti Gustav i Suedisë u heq titujt nipërve për arsye të taksapaguesve Tre fëmijë dhe shtatë nipër e mbesa janë një ngarkesë tepër e rëndë për taksapaguesit dhe kjo është arsyeja që mbreti Karl Gustav XVI i Suedisë ka marrë një vendim revolucionar: pesë nga nipërit e mbesat e tij, të moshës mes 1-5...
  • image 07 Tetor 2019 Për shkak të mbiemrit të gjatë, u detyrua të bëjë pagesë shtesë për biletë Aviokompania Thai Airways e ka detyruar një udhëtar të bëjë pagesë shtesë për biletë, për shkak të mbiemrit të gjatë, raportuan të shtunën mediat botërore, transmeton Koha.net. Zyrtarja me rastin e kontrollit të biletës e detyroi...
  • image 06 Tetor 2019 Pesë mënyra për të lehtësuar simptomat e gripit Nëse vuani nga gripi, disa masa të thjeshta mund të funksionojnë shpejt dhe do ta ndjeni ndryshimin. The Guardian jep pesë këshilla për t'ju ndihmuar të lehtësoni simptomat e kësaj gjendje gjithmonë të pakëndshme. Gripi është një...
  • image 04 Tetor 2019 30 mijë dollarë nëse dëshironi emër unik për fëmijën tuaj Një ekip prej 12 ekspertësh për zgjedhjen e emrave, të cilët e udhëheqin ndërmarrjen zvicerane «Erfolgswelle», janë të angazhuar në krijimin e një emri origjinal për fëmijën tuaj. Sot duket se janë duke u praktikuar emra të...
  • image 03 Tetor 2019 Diamantet e krijuara nga njeriu do të shiten me një çmim shumë të ulët Kompania më e madhe në botë që merret me gërmimin dhe shitjen e diamanteve do të nisë të shesë diamante të prodhuara në laborator. De Beers njoftoi se do të shesë këto gurë të çmuar të prodhuar nga njeriu me 1/10 e çmimit të...
  • image 02 Tetor 2019 “Parajsa në tokë”, njihuni me qytetin pa vetura Kjo mund të jetë parajsa. Në Pontevedra, zhurmat e zakonshme të një qyteti spanjoll janë zëvendësuar nga cicërimat e zogjve dhe bisedat mes njerëzve. Këta të fundit, nuk flasin me zë të lartë. Me thuajse të gjithë trafikun të...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31