Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190907

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190907

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 04 Prill 2020 Ky polic ka zgjedhur metodë të veçantë ti bind njerëzit të izolohen (Video) Një video tejet interesante po qarkullon në rrjete online me inspektorin e policisë Rajesh Babu të veshur me "përkrenaren e coronavirusit" unike, ndërsa ndaloi motoçiklistët në një pikë kontrolli në Chennai, Tamil Nadu, Indi. Kjo sipas...
  • image 03 Prill 2020 Me ose pa maska? Shtetet e Bashkuara po rishikojnë udhëzimet që u kanë dhënë amerikanëve se nuk është e nevojshme për të përdorur maska si mbrojtje nga koronavirusi. Bazuar në përvojën e disa vendeve aziatike që kanë pasur sukses në luftën kundër...
  • image 02 Prill 2020 Forcimi i lidhjes gjatë izolimit, disa këshilla nga psikologët Ku më shumë se tani, kur kaloni 24 orë bashkë, mund të përballesh me konflikte, krizë, dyshime dhe kjo është diçka normale. Nëse do të gjeni mënyrat e duhura dhe do të veproni siç duhet, do ta kuptoni se nuk është dhe aq tragjike sa...
  • image 01 Prill 2020 Limon dhe kripë, ja si ta largoni dhimbjen e kokës në pak minuta Dhimbjet e kokës por edhe ato më të fortat siç është migrena, nuk mund t'i përshkruajë kurrë saktë dikush që nuk i ka provuar ato. Kura magjike kundër dhimbjeve të forta të kokës apo migrenës nuk ka, megjithatë, ka disa produkte...
  • image 31 Mars 2020 Ja pse duhet të përdorni vitaminë C nëse doni lëkurë të mirë Një nga pyetjet më të shpeshta të bukurisë është "çfarë lloj serumi për fytyrën duhet të përdor"?! Dhe përgjigjja është, një me vitaminë C. Është një nga disa përbërësit e kujdesit ndaj lëkurës që vërtet punon për të...
  • image 30 Mars 2020 Pesë metoda se si të mbani mend kur studioni Përdorni teknika të memorizimit. Për shembull, informacionet e rëndësishme lexoni me zë më të lartë. Përdorni sistemin pyetje/përgjigje pas përfundimit të çdo teme, shkruani pyetjet e asaj teme dhe përgjigjuni në një fletë,...
  • image 28 Mars 2020 Një 97-vjeçare shërohet nga koronavirusi Një grua 97-vjeçare është bërë personi më i vjetër në Korenë e Jugut që shërohet nga koronavirusi, sipas Yonhap News. Ende nuk ka detaje të tjera rreth saj - por ajo nuk është e vetmja në botë që përkundër moshës e ka fituar...
  • image 27 Mars 2020 Këto shprehi të fëmijës tregojnë se ai është një gjeni! Nëse je prind, me shumë mundësi e di sa të rëndësishme janë vitet e para të jetës për fëmijën. Gjatë këtyre viteve keni mundësinë për të ndikuar në jetën e tyre. Ka shumë faktorë që ndikojnë në trurin e një fëmije....
  • image 26 Mars 2020 Vetë-kujdesi dhe menaxhimi i stresit gjatë krizës COVID-19 Në kohë kur Covid-19 infeksioni është shpallë Pandemi nga OSHB, një grup ekspertësh nga disa klinika elitare në SHBA si Mayo Clinic, Universiteti i Pensilvanisë, Qendra e Kancerit të Ohio-së, kanë formuluar një udhëzim, i cili ju...
  • image 25 Mars 2020 Ekspertët: Mos bëni panikë, Hantavirusi nuk transmetohet nga njeriu në njeri Një pasagjer që kishte vdekur brenda një autobusi në Kinë, kishte rezultuar pozitiv të një virusi krejt tjetër nga COVID-19, një shumë më i rrezikshëm që shpesh prodhon simptoma të ngjashme, raporton New York Post. Viktima e...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30