Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190909

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190909

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 26 Shkurt 2020 Ndërron jetë në moshën 112 vjeçare burri më i vjetër në botë Ka ndërruar jetë në moshën 112 vjeçare njeriu më i vjetër në botë. Chitetsu Watanabe, nga Joetsu City i Japonisë, ishte dekoruar me çmimin "Guinnes", si burri më i vjetër në botë, çmim ky që iu akordua më 12 shkurt të këtij viti.
  • image 25 Shkurt 2020 Mposhtja e ndjenjës së urisë gjatë dietës Të gjithë ata që kanë ndjekur më parë një dietë e dinë shumë mirë ndjenjën e urisë dhe atë "frenimin" për të mos ngrënë ushqimin që dëshiron. Por siç e dimë duke ulur sasinë e ushqimit që konsumojmë gjatë dietës, normalisht...
  • image 25 Shkurt 2020 Mesazhi “i fshehtë” i logove të famshme të cilin nuk e keni vërejtur kurrë! (Foto) Duket se disa prej logove më të famshme në botë u dizajnuan pikërisht për të treguar diçka më shumë se thjeshtë bukurinë e tyre. Në fakt, duket se në disa raste, çdo vijë, lakim dhe ngjyrë ka një kuptim prapa. Këto janë logot që...
  • image 24 Shkurt 2020 Shkaqet që ndikojnë tek kthimi i ish-partnerit ose ish-partneres Shelby Sells, një eksperte në psikologjinë njerëzore e cila përqendrohet në marrëdhëniet moderne, ka dëshmuar se ka shumë arsye që në mënyrë të ndërgjegjshme ndikojnë në vendimin tonë për t'u rikthyer së me një...
  • image 23 Shkurt 2020 6 Trajtimet që mund t’i bëni në shtëpi kur jeni me grip Nëse jeni në shtëpi dhe keni filluar të përjetoni simptoma si ethe, dhimbje të trupit, sekrecione në hundë atëherë është koha të bëni një trajtim në shtëpi. Disa nga këto 'ilaçe' të cilat mund t'i bëni në kushte shtëpie janë:
  • image 21 Shkurt 2020 Bëni shampo për larje të thatë të flokëve nga përbërësit të cilët i keni në shtëpi! Ekzistojnë ato ditë kur thjesht nuk arrini t'i lani flokët, koka ju është e yndyrshme, andaj ndodheni në situatë të palakmueshme. Gjithsesi, nuk është e shëndetshme t'i lani flokët çdo ditë, ndërkaq disa femra kanë problem me lëkur...
  • image 19 Shkurt 2020 Të flasësh me veten është një dukuri normale Njerëzit mund të mendojnë vizualisht dhe verbalisht, dhe asnjëra mënyrë nuk është "më e qëlluar" se tjetra. Monologu juaj i brendshëm mund të duket si një bisedë që e bëni me zë, dhe mund të jetë një formë më abstrakte e të...
  • image 18 Shkurt 2020 Sa kohë mund t’i ruajmë vezët në frigorifer? Shpesh ndodh që të harrojmë se kur i kemi blerë vezët apo nuk mund ta gjejmë datën e skadimit në kuti. Nëse nuk mund ta gjeni datën e skadimit, përpiquni t'i shpenzoni vezët brenda tri javëve nga data e blerjes. Në këtë kornizë...
  • image 17 Shkurt 2020 Bari mjekësor që po shëron kancerin dhe diabetin Nëse dëshironi të jeni më të shëndetshëm, të jetoni më gjatë, të keni energji dhe të mos keni problem, atëherë bima e Moringa-s është gjëja e duhur për ju. Bima është me origjinë nga Azia Jugore. Për shkak të vetive të...
  • image 16 Shkurt 2020 Kjo është fjala më e zakonshme që thonë njerëzit gjatë gjumit Shumica e fjalëve gjatë gjumit janë negative dhe mjaft vulgare, sipas një studimi francez të botuar në revistën Sleep. Ekziston faqja e internetit të Sleep Talk Recorder, në të cilën njerëzit publikojnë xhirimet nga ajo që flasin derisa...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29