Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190909

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20190909

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 24 Janar 2020 42 vetë të pasur sa gjysma e popullsisë së tokës Në ditën që në Davos u mblodhën disa nga emrat më të pasur të globit për të ndjekur nga afër punimet e Forumit Ekonomik, OXFAM publikoi një raport shqetësues për gjendjen e ekonomisë botërore. Sipas kësaj organizate britanike,...
  • image 23 Janar 2020 Ankthi i natës i mafisë farmaceutike: bikarbonati i sodës Kanceri është thartirë, veçanërisht thartirë qumështore, e cila është produkt mbeturinash të kërpudhave dhe lëvizin dhe jetojnë në ambient me sasi shumë të vogël oksigjeni. Po qe se te qelizat kancerogjene dërgohen sa më shumë...
  • image 22 Janar 2020 Bien çmimet e produkteve me imazhin e Princit Harry Produkteve me imazhin e Princit Harry dhe bashkëshortes së tij Meghan Markle, iu është ulur ndjeshëm çmimi pas ndarjes së tyre nga familja mbretërore. Dyqanet e dhuratave kanë ulur çmimet me të madhe gjatë së hënës, derisa pronarët e...
  • image 21 Janar 2020 Skaneri natyral zbulon diagnozën tuaj: Nëpërmjet meditimit mund ta skanoni gjithë trupin Bëjeni këtë meditim kur nuk jeni të sigurt se çfarë po ndodh saktësisht në trupin tuaj. Me ndihmën e këtij ushtrimi do të bëheni diagnostikuesi më i mirë i gjendjes vetjake, ndërkaq stresi dhe tendosja do të dalin nga trupi në...
  • image 20 Janar 2020 Nëse doni të jeni të shëndetshëm, largoni këto gjëra nga shtëpia Zbrazni shtëpinë nga sendet e tepërta dhe të panevojshme (të vjetra) për t'i dhënë vetes mundësinë për të jetuar më të shëndetshëm. Është e qartë që ju nuk dëshironi të hidhni pallton e bukur të vjetër të nënës tuaj, por...
  • image 19 Janar 2020 Teknikë ushtarake për personat që kanë probleme me gjumin: Do të flini për 2 minuta Janë të shumtë personat që kanë probleme me gjumin. Nëse jeni në mesin e atyre që mëngjesi ju gjen duke u rrotulluar për të gjetur pozitën e përshtatshme për gjumë, atëherë keni klikuar artikullin e duhur. Kjo është një metodë...
  • image 18 Janar 2020 Mbajtja e sekreteve rrezikon shëndetin Disa njerëz i mbajnë mirë sekretet nga të tjerët, por pa marrë parasysh sa shumë mund të jenë të besueshëm lidhur me sekretet e të tjerëve, mendja e njeriut është e "programuar" në atë mënyrë që në fund ta tregojë atë sekret,...
  • image 17 Janar 2020 Truk që lulet tuaja kurrë më të mos ju vyshken! (Video) I doni lulet dhe bimët e dhomës, ndërkaq ato, me gjithë kujdesin të cilin ua kushtoni, në shtëpinë tuaj zhvillohen ngadalë? Po ju zbulojmë sekretin e vogël i cili do t'ju ndryshojë përgjithmonë! Për të mos ju ndodhur më që lulet të...
  • image 16 Janar 2020 Kujdes! Nëse miku juaj bën këto veprime duhet të largoheni prej tij Një nga gjërat më të vështira që mund të bëni, është t'i thoni lamtumirë një miku që dikur e vlerësonit shumë. Ja shenjat, sipas intv.al që tregojnë se duhet të largoheni prej tij: Nëse miku juaj ju vë në siklet me ironi në...
  • image 15 Janar 2020 Kujdes nga vitaminat Ka shumë keqkuptime në lidhje me efektet e vitaminave. Ato nuk janë çudibërëse, respektivisht, nuk mund të kurojnë sëmundje ose të zëvendësojnë të ushqyerit e ekuilibruar. Shumë njerëz gabojnë duke besuar se në qoftë se një sasi e...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29