Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20191005

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20191005

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 17 Tetor 2019 Shtëpia luksoze në rrota me të cilën mund ta shëtisni botën Nëse e shikon nga jashtë duket si një kamion i madh mallrash që bën rrugë të gjata. Por e vërteta nuk qëndron kështu. Kjo që shihni në foto është një shtëpi luksoze me rrota, e ndërtuar vetëm për të shëtitur botën. Shtëpia...
  • image 16 Tetor 2019 Njihuni me 9-vjeçarin shqiptar që di të gjithë historinë e botës Të ftuar në "Ftesë në 5" së fundmi ishte një djalosh me aftësi të jashtëzakonshme në memorie. Ai quhet Anxhelo Yzeiraj dhe është vetëm 9 vjeç. Anxhelo shoqërohej nga e motra e tij Debora, 8 vjeç.
  • image 16 Tetor 2019 Merkel mbetet politikania më e dashur për gjermanët Kancelarja gjermane Angela Merkel mbetet në krye të listës së politikanëve më të dashur për gjermanët. Ajo mban vendin e parë me 59 pikë. Sondazhi Rtl-N-tv konfirmoi lajmin. "Përkundër të gjitha pritjeve të analistëve politikë,...
  • image 15 Tetor 2019 Prezantohet helikopteri ushtarak në formën e një "superpeshkaqeni" në Kinë Kina ka prezantuar helikopterin ushtarak në formën e një "superpeshkaqeni". Helikopteri u bë publik në një ekspozitë të helikopterëve në qytetin kinez të Tianjin. Ai pritet të bëjë fluturimin e parë në vitin 2020 në manifestimin...
  • image 14 Tetor 2019 Mjaltë dhe kanellë formula çudibërëse për sëmundje të ndryshme Është provuar në mënyrë mjekësorë se mjalti ka shumë benefite në shëndetin e njeriut dhe mund të shërojë disa sëmundje të ndryshme. Por kombinimi i mjaltës dhe kanellës është provuar të jetë shumë efektiv veçanërisht për...
  • image 12 Tetor 2019 Krimineli rrëmben motrat medicinale dhe i detyron t'i vaksinojnë të varfrit Një kriminel i njohur si 2N, pjesëtar i bandës së njohur për trafikim droge, ka rrëmbyer dy motra medicinale në rrugët e Rio de Zhaneiros në Brazil dhe i ka detyruar që t'iu ndihmojnë personave të varfër. Thomaz Vieira Gomez, 24-vjeçar,...
  • image 11 Tetor 2019 Macja ujk kushton 2500 dollarë Ato quhen macet Lykoi dhe posedojnë një mutacion natyror që u jep atyre pamjen e një ujku të vogël të ngathët. Ato, siç transmeton K.J, jo vetëm që duken si ujqër të vegjël por thuhet se ky lloj maceje vepron njësoj si të ishte një...
  • image 10 Tetor 2019 SHBA nuk është më ekonomia më konkurruese në botë Singapori ka rrëzuar Shtetet e Bashkuara nga vendi i parë në raportin vjetor të konkurrencës së Forumit Ekonomik Botëror. Indeksi merr në konsideratë faktorë të tillë si stabiliteti makroekonomik, infrastruktura, tregu i punës dhe...
  • image 09 Tetor 2019 Shteti që nuk ka gra në parlament Nuk është normale për ne që të kemi një shkallë kaq të lartë të dhunës ndaj grave. Nuk është normale që gratë të mos jenë në gjendje të marrin pjesë në ndonjë proces të vendimmarrjes, thotë Jasnim Bjornum, e cila punon në...
  • image 08 Tetor 2019 Mbreti Gustav i Suedisë u heq titujt nipërve për arsye të taksapaguesve Tre fëmijë dhe shtatë nipër e mbesa janë një ngarkesë tepër e rëndë për taksapaguesit dhe kjo është arsyeja që mbreti Karl Gustav XVI i Suedisë ka marrë një vendim revolucionar: pesë nga nipërit e mbesat e tij, të moshës mes 1-5...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31