Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20191022

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20191022

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 13 Dhjetor 2019 Dieta japoneze Gjatë kësaj diete dyjavore mund të llogarisni në humbjen e deri shtatë kilogramëve. Dy-tri ditët e para mund të jenë të vështira, por pastaj çdo gjë shkon shumë lehtë. Mund ta mbani në çfarëdo stine, sepse ushqimet e përfshira në...
  • image 12 Dhjetor 2019 Urdhër i pazakontë i kryebashkiakes franceze, u ndalohet banorëve të vdesin në ditë festash Banorët e qytezës La Gresle në Francë e kanë të ndaluar që të vdesin në ditë festash. Urdhri është dhënë nga vetë kryebashkiakja e cila e arsyeton me mungesën e mjekëve që mund të certifikojnë vdekjen. Kryebashkiakja e qytezës...
  • image 11 Dhjetor 2019 Thethi nuk do të jetë më aq larg sa tash Rajoni i Alpeve është "muzeu natyror" ku peizazhet e pacenuara janë një nga asetet më të rëndësishme të turizmit malor duke ftuar çdo turist për eksplorim. Ndërkohë që rutina e përditshme bëhet më e shpejtë, një numër gjithnjë e...
  • image 10 Dhjetor 2019 Hotelet më të bukura në botë me pishinë dhe palestër Janë këto ndër hotelet më të bukura në botë, dhe jo vetëm që kanë pamje të mira, por më e mira është që kanë palestra falas për klientët e gjitashtu pishina, shkruan CNN, transmeton Koha.net. Park Hyatt Chicago: Ky hotel ka trajner...
  • image 09 Dhjetor 2019 Banania 108,000 euro e artistit Maurizio Cattelan gëlltitet nga një artist Një vepër arti e një bananeje të pjekur të ngjitur me shirit ngjitës në një mur që u shit për mbi 108 mijë euro, është ngrënë nga një artist tjetër performues. Vepra artistike, e titulluar "Comedian", e punuar nga artisti italian...
  • image 08 Dhjetor 2019 Këto 19 gjëra i kuptojnë vetëm prindërit, që e kanë fëmijën njëvjeçar Dita që e shënon një vjetorin e lindjes së bebes tuaj, është duke u afruar dhe ju nuk po e kuptoni se sa shpejtë kaloi koha. Para se të bindeni mirë, bebja juaj më nuk është bebe dhe ju duhet të mësoheni me gjëra të reja, transmeton...
  • image 07 Dhjetor 2019 Mosha nuk është problem për martesë (Foto) Peter Barratt dhe Nancy Evans janë bërë "çifti më i ri" në Britani të Madhe, që kurorëzuan dashurinë e tyre - megjithëse janë në moshë të shtyrë. Burri 82-vjeçar është martuar me të dashurën e tij një vit më të vjetër, derisa...
  • image 06 Dhjetor 2019 2 banane në ditë, ja mrekullitë që do i ndodhin trupit tuaj Bananet janë konsideruar si një ushqim i plotë, por që ne e nënçmojmë shpesh. Megjithatë, ky frut ekzotik është thjesht shumë ushqyes. Ajo është e mbushur me sheqerna natyrore, fruktozë dhe saharozë, vitamina, minerale dhe fibra. Me sa...
  • image 05 Dhjetor 2019 Gjashtë 6 sekretet e njerëzve që nuk sëmuren kurrë Sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, larja e duarve është gjëja e parë dhe më e rëndësishmja që mund të bëni për të shmangur ftohjen dhe viruset. Shumica e studimeve tregojnë se masazhet mund të zvogëlojnë...
  • image 04 Dhjetor 2019 Zbuloni sekretet e tyre: Pesë vendet më intriguese në botë, të mbyllura për vizitorët (Foto) Ka shumë vende intriguese në botë të cilat shumica prej nesh nuk do të kemi mundësi asnjëherë për t'i vizituar. Dhe për secilin prej tyre ka një arsye për një gjë të tillë. Por, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi,...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29