Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20191121

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20191121

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 17 Shtator 2019 Tri gjërat të cilat asnjëherë nuk duhet t’i sakrifikoni për partnerin! Çdo lidhje fillon në fazën e muajit të mjaltit - ndjeheni sikurse jeni në maje të botës gjatë kohës kur jeni pranë partnerin. Aq më shumë që rrini pranë njëri-tjetrit, aq më shumë mësoni. Lidhja juaj ose ju sjellë kënaqësi dhe ju...
  • image 16 Shtator 2019 Fotografi përrallore nga "syri i zogut" Niaz Uddin Photography është një fotograf, regjisor dhe film-bërës që eksploron peizazhe të ndryshme natyrore nga lartësia. Fotografitë e tija të ngopura me ngjyra eksplorojnë plazhe të ngarkuara me pushues dhe 'pishina' në det e...
  • image 15 Shtator 2019 Çaji i mirë për shëndetin e trurit Hulumtime të reja kanë sugjeruar që pirja e çajit mund të jetë e mirë për trurin tuaj si dhe të pengojë plakjen. Shkencëtarët tani thonë se konsumimi i rregullt i çajit mund të jetë një zgjedhje e thjeshtë jetese që sjell...
  • image 14 Shtator 2019 Përse duhet të ndryshoni mënyrën e ushqimit Njohuritë e sotme mbi ushqimin kërkojnë zvogëlim të futjes së yndyrave në organizëm, posaçërisht yndyrave me prejardhje shtazore, si edhe të artikujve me rafinim të lartë, ndërkaq rekomandohet përdorimi i shtuar i ushqimit me...
  • image 13 Shtator 2019 Lumturia trashëgohet Studimet nga Universiteti i Minesotës kanë treguar se ndjenja e lumturisë dhe e kënaqësisë nuk varet nga suksesi në punë dhe në dashuri, por nga trashëgimia gjenetike. Me studimin shumëvjeçar të jetës së binjakëve, të cilët kanë...
  • image 12 Shtator 2019 Për të shmangur gjobën 100 sterlinash, shpenzoi rreth 30 000! Një inxhinier në pension, në Britaninë e Madhe, ka shpenzuar 30 000 sterlina për tre vjet në luftën e tij ligjore për të mos paguar një gjobë prej 100 sterlinash, me të cilën ishte dënuar për tejkalim të shpejtësisë. Sipas BBC,...
  • image 10 Shtator 2019 Mbi 100 radio sinjale "misterioze" në hapësirë, tre miliardë vjet dritë larg nga Toka Teleskopi më i madh kinez ka zbuluar më shumë se 100 pulsione radio misterioze që vijnë nga një burim rreth tre miliardë vjet dritë larg nga Toka. Sinjalet e çuditshme janë të ashtuquajturat shpërthime të shpejta të radios, që vijnë...
  • image 09 Shtator 2019 Çka ndikon në rritjen e produktivitetit në punë Produktivitet do të thotë më pak kosto dhe shumë punë e përfitim. Por ai varet nga shumë faktorë. Me disa prej të cilave po ju njohim më poshtë. Ndryshimet e temperaturës
  • image 08 Shtator 2019 Tri rregulla mëngjesi për të rënë në peshë Mënyra më e mirë për t'u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë. Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh.
  • image 07 Shtator 2019 Kodak, revolucioni i fotografisë Më 4 shtator 1888, George Eastman, mori patentën për aparatin e tij fotografik, Kodak, i cili revolucionarizoi fotografinë. Aparati fotografik Kodak ishte si një kuti e vogël që mund të mbahej në dorë. Ai zëvendësoi aparatet e mëdha...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29