Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20191126

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20191126

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 25 Dhjetor 2019 2 banane në ditë, ja mrekullitë që do i ndodhin trupit tuaj Bananet janë konsideruar si një ushqim i plotë, por që ne e nënçmojmë shpesh. Megjithatë, ky frut ekzotik është thjesht shumë ushqyes. Ajo është e mbushur me sheqerna natyrore, fruktozë dhe saharozë, vitamina, minerale dhe fibra. Me sa...
  • image 25 Dhjetor 2019 Çfarë do të thotë nëse keni shenjën e unazës në sy A e keni vërejtur ndonjëherë nëse e keni këtë simptomë në syrin tuaj? Gjendja e syve tuaj tregon shumë rreth shëndetit tuaj. Në fakt, ata mund të zbulojnë shenjat se ju jeni duke vuajtur nga sëmundjet e zemrës.
  • image 24 Dhjetor 2019 Shteti ku 70 mijë njerëz janë mbi 100 vjeç Në vitin e largët 1963, vetëm 153 persona kishin arritur të kapnin moshën 100 vjeçare në Japoni, por kur jemi në vitin 2008 në këtë shtet tashmë janë mbi 70 mijë të moshuar që kanë arritur të festojnë të paktën 100 ditëlindje....
  • image 23 Dhjetor 2019 Artistët që u bënë të famshëm pas vdekjes Artistët janë gjithmonë disa vite përpara kohës në të cilën jetojnë dhe për këtë arsye puna e tyre vlerësohet nga të gjithë brezat. Por, ka pasur edhe artistë që nuk janë vlerësuar kurrë nga bashkëkohësit, madje janë përbuzur...
  • image 22 Dhjetor 2019 Nëse qëndroni gjatë ulur në karrige kështu i zbutni pasojat Trupi i njeriut është krijuar për të lëvizur (çdo ditë duhet të ecim dy orë), prandaj ulja e gjatë dëmton mëlçinë, peshën e trupit, trurin, shëndetin mendor, ndërsa mungesa e lëvizjes mund të shkurtojë edhe jetën. Me dëshirën...
  • image 21 Dhjetor 2019 25 foto që tregojnë se pse ky qytet është zgjedhur më i miri në botë Qyteti San Miquel de Allende në Meksikë është votuar si qyteti më i mirë në botë për të parën herë, duke mundur të gjitha qytetet e tjera të botës. Me rrugët fantastike të San Miquel De Allende, arkitekturën mahnitëse, nuk është...
  • image 20 Dhjetor 2019 Dy mënyra për t’i zbardhur dhëmbët me përbërës shtëpiakë Të gjithë ëndërrojmë të kemi një buzëqeshje të përsosur si yjet e Hollywood-it. Sidoqoftë, jo gjithsecili mund të ketë mjaftueshëm para sa të shkojë te dentisti dhe t'i zbardhë dhëmbët me laser apo përmes mënyrave tjera,...
  • image 19 Dhjetor 2019 Puna fizike është e lodhshme, por puna në zyrë e dëmshme Puna fizike është e lodhshme, por qëndrimi para kompjuterit për një kohë të gjatë është akoma më e rrezikshme për shëndetin. Këto janë fjalët e ekspertëve amerikanë dhe anglezë, të cilët përmes dy studimeve të ndryshme kanë...
  • image 17 Dhjetor 2019 Ushqimet që duhet të konsumoni për të jetuar 100 vjet Ushqimet që duhet të konsumoni për të jetuar 100 vjet. Brokoli është një burim i përkryer i vitaminës K, e cila ndihmon në forcimin e kockave dhe rritjen e rezistencës së sistemin imunitar. Sigurohuni që ta gatuani në mënyrën e duhur.
  • image 16 Dhjetor 2019 Pse disa njerëz mendojnë se janë parashikues Gjatë gjithë historisë njerëzore kanë ekzistuar persona të cilët besonin se mund t'i parashikonin ngjarjet nga e ardhmja. Parashikueshmëria e vërtetë nuk është dëshmuar shkencërisht, por dallime delikate në mënyrat se si njerëzit e...
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30