Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20191126

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20191126

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 02 Janar 2020 Rrëfimi i të riut kosovar: Në Kosovë çoban, në Amerikë punëtor i ‘Facebook’-ut Në Kosovë ishte çoban e punonte ndërtimtari. Por jeta e të riut kosovar, Pajtim Osmanaj, ka ndryshuar për 180 shkallë. Ai tashmë jeton në Amerikë dhe punon për kompaninë gjigante të 'Facebook'-ut. Djali i ri e simpatik do të bënte një...
  • image 31 Dhjetor 2019 Ritualet e natës së 31 dhjetorit që do ju sjellin fat e mbarësi gjithë vitin Uroji mirëseardhjen Vitit të Ri me një traditë të re, frymëzuar nga festimet origjinale në të gjithë botën. Këto rituale, që nga gatimet tipike e deri te thyerja e pjatave në mesnatë, do t`ju argëtojnë shumë dhe do t`ju sjellin fat...
  • image 30 Dhjetor 2019 Sa kushton Tapeti i Kuq në Oscars Parakalimi në Tapetin e Kuq, është edhe emblema e Çmimeve Oscars, që këtë vit zhvillon edicionin e 90 të tij. Totali i buxhetit për organizimin e ceremonisë, është rreth 42 milionë dollarë, ndërsa Tapeti i Kuq, i gjatë rreth 150...
  • image 29 Dhjetor 2019 Kur të mësoni çka i ndodh trupit kur konsumon dy vezë në ditë, s’do t’i ndani nga dieta... Keni menduar ndonjëherë se çfarë mund t'i ndodhë trupit tuaj nëse konsumoni çdo ditë dy vezë? Nëse ka studime që thonë se dy vezë në ditë ju bëjnë dëm, ka edhe të tjerë që dalin në përfundimin se konsumi i dy vezëve sjell...
  • image 28 Dhjetor 2019 Konsumimi i arrave dhe peshkut ju zgjasin jetën Do të jetosh më gjatë? Ha më pak mish të kuq. Konsumi i këtij lloj mishi rrit rrezikun për të vdekur, në veçanti për kancerin dhe sëmundjet kardiovaskulare. Anasjelltas, një dietë që privilegjon peshkun dhe mishrat e bardhë redukton...
  • image 27 Dhjetor 2019 Të fshehtat e bukurisë së Jennifer Lopez Shumë e kanë zili lëkurën rrezatuese të Jennifer Lopez, ndërsa ajo thotë se sekreti i lëkurës së saj është para së gjithash një gjumë i mirë dhe cilësor. "Trupit së pari i duhet shumë gjumë. Është më mirë të flemë nëntë...
  • image 25 Dhjetor 2019 Qytetarët në Greqi përgatitën tortë gjigante për Krishtlindje që peshon 400 kg Qytetarët e Arneas në Greqi do të presin vigjiljet e Krishtlindjeve me një tortë e cila peshon 400 kg. Tashmë është bërë një traditë për ta që të dalin në sheshin e qytetit dhe të mblidhen rreth pemës së Krishtlindjeve dhe të...
  • image 25 Dhjetor 2019 2 banane në ditë, ja mrekullitë që do i ndodhin trupit tuaj Bananet janë konsideruar si një ushqim i plotë, por që ne e nënçmojmë shpesh. Megjithatë, ky frut ekzotik është thjesht shumë ushqyes. Ajo është e mbushur me sheqerna natyrore, fruktozë dhe saharozë, vitamina, minerale dhe fibra. Me sa...
  • image 25 Dhjetor 2019 Çfarë do të thotë nëse keni shenjën e unazës në sy A e keni vërejtur ndonjëherë nëse e keni këtë simptomë në syrin tuaj? Gjendja e syve tuaj tregon shumë rreth shëndetit tuaj. Në fakt, ata mund të zbulojnë shenjat se ju jeni duke vuajtur nga sëmundjet e zemrës.
  • image 24 Dhjetor 2019 Shteti ku 70 mijë njerëz janë mbi 100 vjeç Në vitin e largët 1963, vetëm 153 persona kishin arritur të kapnin moshën 100 vjeçare në Japoni, por kur jemi në vitin 2008 në këtë shtet tashmë janë mbi 70 mijë të moshuar që kanë arritur të festojnë të paktën 100 ditëlindje....
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31