Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20200103

Kuriozitete - Të gjitha lajmet e datës: 20200103

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 26 Janar 2020 Vendi i diamanteve Afrika e Jugut është vendi më jugor në kontinentin Afrikan. Oqeani Atlantik dhe Oqeani Indian shtrihen në jug të tij, shkruan sot Koha Ditore. Johannesburgu është qendra biznesore e vendit dhe një nga qytetet më të mëdha të tij. Afrika e...
  • image 25 Janar 2020 Nëse femra i bën këto gjëra në lidhjen e përbashkët, atëherë vërtet ju dashuron! Lidhjet shpesh bien në rutinë, afshi zbehet dhe më nuk jemi të sigurt a ekziston akoma dashuria. Ja si do të mësoni që a ju do ajo vërtet. Çdo marrëdhënie kërkon shumë angazhim dhe respektim. Në atë mënyrë qartë do të shihni që...
  • image 24 Janar 2020 42 vetë të pasur sa gjysma e popullsisë së tokës Në ditën që në Davos u mblodhën disa nga emrat më të pasur të globit për të ndjekur nga afër punimet e Forumit Ekonomik, OXFAM publikoi një raport shqetësues për gjendjen e ekonomisë botërore. Sipas kësaj organizate britanike,...
  • image 23 Janar 2020 Ankthi i natës i mafisë farmaceutike: bikarbonati i sodës Kanceri është thartirë, veçanërisht thartirë qumështore, e cila është produkt mbeturinash të kërpudhave dhe lëvizin dhe jetojnë në ambient me sasi shumë të vogël oksigjeni. Po qe se te qelizat kancerogjene dërgohen sa më shumë...
  • image 22 Janar 2020 Bien çmimet e produkteve me imazhin e Princit Harry Produkteve me imazhin e Princit Harry dhe bashkëshortes së tij Meghan Markle, iu është ulur ndjeshëm çmimi pas ndarjes së tyre nga familja mbretërore. Dyqanet e dhuratave kanë ulur çmimet me të madhe gjatë së hënës, derisa pronarët e...
  • image 21 Janar 2020 Skaneri natyral zbulon diagnozën tuaj: Nëpërmjet meditimit mund ta skanoni gjithë trupin Bëjeni këtë meditim kur nuk jeni të sigurt se çfarë po ndodh saktësisht në trupin tuaj. Me ndihmën e këtij ushtrimi do të bëheni diagnostikuesi më i mirë i gjendjes vetjake, ndërkaq stresi dhe tendosja do të dalin nga trupi në...
  • image 20 Janar 2020 Nëse doni të jeni të shëndetshëm, largoni këto gjëra nga shtëpia Zbrazni shtëpinë nga sendet e tepërta dhe të panevojshme (të vjetra) për t'i dhënë vetes mundësinë për të jetuar më të shëndetshëm. Është e qartë që ju nuk dëshironi të hidhni pallton e bukur të vjetër të nënës tuaj, por...
  • image 19 Janar 2020 Teknikë ushtarake për personat që kanë probleme me gjumin: Do të flini për 2 minuta Janë të shumtë personat që kanë probleme me gjumin. Nëse jeni në mesin e atyre që mëngjesi ju gjen duke u rrotulluar për të gjetur pozitën e përshtatshme për gjumë, atëherë keni klikuar artikullin e duhur. Kjo është një metodë...
  • image 18 Janar 2020 Mbajtja e sekreteve rrezikon shëndetin Disa njerëz i mbajnë mirë sekretet nga të tjerët, por pa marrë parasysh sa shumë mund të jenë të besueshëm lidhur me sekretet e të tjerëve, mendja e njeriut është e "programuar" në atë mënyrë që në fund ta tregojë atë sekret,...
  • image 17 Janar 2020 Truk që lulet tuaja kurrë më të mos ju vyshken! (Video) I doni lulet dhe bimët e dhomës, ndërkaq ato, me gjithë kujdesin të cilin ua kushtoni, në shtëpinë tuaj zhvillohen ngadalë? Po ju zbulojmë sekretin e vogël i cili do t'ju ndryshojë përgjithmonë! Për të mos ju ndodhur më që lulet të...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30