Kuriozitete

Kuriozitete

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 28 Tetor 2010 Zbulohet minifundi 5 900 vjet i vjetër Arkeologët armenë kanë gjetur një copë fundi femrash, që besohet se daton para 5 900 vjetëve. Pavel Avetisian, drejtor i Institutit arkeologjik dhe etnografik të Erevanit thotë se copa e fundit nga kallami i thurur është gjetur gjatë...
  • image 27 Tetor 2010 Celular që nga viti 1928 Një pamje filmike nga viti i largët 1928 ku shfaqet një grua me celular në vesh po bën xhiron në internet, e për më tepër ka frymëzuar edhe teori konspirative mbi udhëtimin në kohë.
  • image 26 Tetor 2010 Ngordhi oktapodi që parashikonte rezultate në futboll Oktapodi nga Gjermania i quajtur Pol, që u bë i njohur në mbarë botën me parashikimet e tij korrekte të rezultateve të ndeshjeve të Kampionatit Botëror, të këtij viti në futboll, ka ngordhur.
  • image 26 Tetor 2010 Ndalohet veshja e minifundeve Kryebashkiaku i pushimores italiane Castelmare di Stabia ka kërkuar që grave t'u ndalohet të mbajnë minifunde dhe veshje të tjera, të cilat “zbulojnë tepër shumë”;, në mënyrë që të përmirësohen standardet e mirësjelljes në atë...
  • image 25 Tetor 2010 Plaku nga Ekuadori fitues i garës së gjumit Një i papunë i cili jeton vetëm me ndihma sociale është fitues i garës së parë të gjumit, e cila është mbajtur në Madrid. Ai në atmosferën e zhurmshme të qendrës tregtare fjeti 17 minuta dhe fitoi 1.000 euro.
  • image 24 Tetor 2010 Kungulli gjigand 821 kg Kungulli gjigant, 821 kilogramë i rëndë, i kultivuar nga Chris Stevens nga shteti amerikan Wisconsin, është shpallur zyrtarisht si kungulli më i rëndë në botë.
  • image 23 Tetor 2010 Rrëzohet avioni, sherri i një krokodili Paniku në bord i shkaktuar prej një krokodili, i futur në avion nga një pasagjer, duket se ka qenë shkak për aksidentin e L-410 Turbolet, në 25 gusht në Kongo, duke shkaktuar vdekjen e 20 personave.
  • image 22 Tetor 2010 E reja meksikane që po lufton drogën Vetëm lëmoshën 20 vjeçare, një studente e kriminalistikës është bërë shefe e policisë në një nga zonat më të rrezikshme të Meksikës, në kufi me SHBA.
  • image 21 Tetor 2010 Qeni i Anistonit trajtohet për depresion Qeni i aktores Jennifer Aniston është duke u trajtuar të veterinari për depresion. Ish-aktorja e “Friends”; ka qenë shumë e shqetësuar për qenin e saj të dashur Norman që ishte zhdukur një natë dhe pasi është kthyer ajo e ka...
  • image 20 Tetor 2010 Higjiena e tepërt u bën keq fëmijëve Sipas studimeve të fundit shkencore shumë vëmendje për higjienën nuk është e mirë. Tu evitosh fëmijëve që të jenë në kontakt me papastërtinë, me tokën, me mikrobet do të thotë që t'u ndalosh zhvillimin e sistemit imunitar.
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28