Kuriozitete

Kuriozitete

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 12 Gusht 2019 Livanda dhe mjalti kundër skuqjes Nëse në lëkurë qitni maskën nga jogurti i ftohtë dhe mjalti do të qetësoni të kruarit dhe do të pengoni shfaqjen e fshikave në lëkurë Ndodh që verës të rrezitemi së tepërmi, për të cilën na tregojnë skuqja dhe ndjenja e...
  • image 12 Gusht 2019 Ja sa mund të fitoni nga këta telefona të vjetër nëse i keni ende në shtëpi Nëse jeni të dhënë pas ruajtjes së gjërave të vjetra mund të jeni edhe me fat. Sipas studimeve, nëse ju keni disa nga modelet e vjetra të celularëve Nokia dhe Motorola atëherë mund të fitoni shumë para, transmeton shqiptarja.
  • image 11 Gusht 2019 Toka e beqarëve pa ujë Ram Hetu ishte i sigurt se propozimi i tij i gjashtëmbëdhjetë më në fund ta bënte atë me një nuse. Ama nuk e bëri. Dështoi sërish, sikur në të gjitha përpjekjet e mëhershme për ta gjetur një partnere të jetës në rajonin indian...
  • image 10 Gusht 2019 Renée Haferkamp, përkthyesja e Evropës që i mbijetoi Holokaustit Renée Haferkamp ka qenë e pranishme kur janë negociuar Marrëveshjet e Romës. Pavarësisht Brexit-it dhe nacionalizmit të ri, 90 vjeçarja është e qetë dhe ka një këshillë. Tema më e vështirë për një gjerman gjatë bisedës me Renée...
  • image 08 Gusht 2019 Sot është dita e maceve Sot është Dita Ndërkombëtare e Maceve, një prej kafshëve shtëpiake më të dashura nga njerëzit. Kjo ditë për herë të parë u shënua në vitin 2002 nga Fondi Ndërkombëtar për Mirëqenien e Kafshëve si dhe grupet e tjera për të...
  • image 08 Gusht 2019 Një burrë po ecën 700 kilometra së prapthi kundër shpyllëzimit Një burrë nga Indonezia është duke ecur së prapthi nga shtëpia e tij në lindje të Javas deri në kryeqytetin Xhakartë si shenjë proteste për të parandaluar shpyllëzimin në një nga shtetet me normat më të larta në botë. Ecja 700...
  • image 07 Gusht 2019 Shkencëtarët kanë zbuluar: Shumicën e gjeneve i trashëgojmë nga gjyshja, jo nga nënat dhe... Shumicën e gjeneve të cilat i trashëgojmë vijnë nga gjyshja nga ana e nënës, kanë zbuluar shkencëtarët Madje edhe nëse nuk kaloni shumë kohë me gjyshen nga nëna, lidhja midis jush kurrë nuk pushon, transmeton Telegrafi. Nga të gjithë...
  • image 06 Gusht 2019 30 kuriozitete baras me mistere Shpesh njerëzit takohen me kuriozitete të rralla që ndodhin nëpër botë. Disa mbesin mister, kurse disa të tjera shpjegohen në mënyra të ndryshme, më shumë si fenomene
  • image 06 Gusht 2019 Njeriu të cilit ngjashmëria me Barack Obaman i ndryshoi jetën Që kur Barack Obama mori detyrën si Presidenti i 44-të i Shteteve të Bashkuara, në vitin 2009, Ilham Anas është bërë i famshëm për shkak të ngjashmërisë më të. Ndërsa Anas, një babai i përulur 40-vjeçar i dy fëmijëve, është...
  • image 05 Gusht 2019 Skulptori sirian shkëmbin e kthen në libër historie dhe dërgon mesazh për paqe Skulptori Ibrahim Abu Zeyd ka kthyer shkëmbin gjigant në një vepër të vërtetë arti dhe në një mënyrë të veçantë dërgon mesazhin e paqes nga qarku jugor sirian, Dera. Abu Zeyd në një bisedë për AA thotë se nuk është ndalur së...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29