Kuriozitete

Kuriozitete

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 23 Dhjetor 2019 Artistët që u bënë të famshëm pas vdekjes Artistët janë gjithmonë disa vite përpara kohës në të cilën jetojnë dhe për këtë arsye puna e tyre vlerësohet nga të gjithë brezat. Por, ka pasur edhe artistë që nuk janë vlerësuar kurrë nga bashkëkohësit, madje janë përbuzur...
  • image 22 Dhjetor 2019 Nëse qëndroni gjatë ulur në karrige kështu i zbutni pasojat Trupi i njeriut është krijuar për të lëvizur (çdo ditë duhet të ecim dy orë), prandaj ulja e gjatë dëmton mëlçinë, peshën e trupit, trurin, shëndetin mendor, ndërsa mungesa e lëvizjes mund të shkurtojë edhe jetën. Me dëshirën...
  • image 21 Dhjetor 2019 25 foto që tregojnë se pse ky qytet është zgjedhur më i miri në botë Qyteti San Miquel de Allende në Meksikë është votuar si qyteti më i mirë në botë për të parën herë, duke mundur të gjitha qytetet e tjera të botës. Me rrugët fantastike të San Miquel De Allende, arkitekturën mahnitëse, nuk është...
  • image 20 Dhjetor 2019 Dy mënyra për t’i zbardhur dhëmbët me përbërës shtëpiakë Të gjithë ëndërrojmë të kemi një buzëqeshje të përsosur si yjet e Hollywood-it. Sidoqoftë, jo gjithsecili mund të ketë mjaftueshëm para sa të shkojë te dentisti dhe t'i zbardhë dhëmbët me laser apo përmes mënyrave tjera,...
  • image 19 Dhjetor 2019 Puna fizike është e lodhshme, por puna në zyrë e dëmshme Puna fizike është e lodhshme, por qëndrimi para kompjuterit për një kohë të gjatë është akoma më e rrezikshme për shëndetin. Këto janë fjalët e ekspertëve amerikanë dhe anglezë, të cilët përmes dy studimeve të ndryshme kanë...
  • image 17 Dhjetor 2019 Ushqimet që duhet të konsumoni për të jetuar 100 vjet Ushqimet që duhet të konsumoni për të jetuar 100 vjet. Brokoli është një burim i përkryer i vitaminës K, e cila ndihmon në forcimin e kockave dhe rritjen e rezistencës së sistemin imunitar. Sigurohuni që ta gatuani në mënyrën e duhur.
  • image 16 Dhjetor 2019 Pse disa njerëz mendojnë se janë parashikues Gjatë gjithë historisë njerëzore kanë ekzistuar persona të cilët besonin se mund t'i parashikonin ngjarjet nga e ardhmja. Parashikueshmëria e vërtetë nuk është dëshmuar shkencërisht, por dallime delikate në mënyrat se si njerëzit e...
  • image 15 Dhjetor 2019 Policët e shpëtojnë drerin e bllokuar në SHBA Përmes një litari, dy policë kanë arritur ta shpëtojnë një dre, që ishte bllokuar në akullin e një liqeni në SHBA. Zyrtarët policorë në Wyoming të SHBA-së përdorën një litar për të shpëtuar një dre. Dreri kishte rënë në...
  • image 14 Dhjetor 2019 Të njohësh tjetrin nëpërmjet ngjyrës së syve Thuhet se sytë janë pasqyrë e shpirtit dhe se aftësia personale e njohjes së një personi mund të përkufizohet lehtë duke parë ngjyrën e syve. Disa studime kanë treguar se njerëzit me sy jeshil janë njerëz inteligjentë e të qetë....
  • image 13 Dhjetor 2019 Dieta japoneze Gjatë kësaj diete dyjavore mund të llogarisni në humbjen e deri shtatë kilogramëve. Dy-tri ditët e para mund të jenë të vështira, por pastaj çdo gjë shkon shumë lehtë. Mund ta mbani në çfarëdo stine, sepse ushqimet e përfshira në...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28