Kuriozitete

Kuriozitete

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 12 Dhjetor 2019 Urdhër i pazakontë i kryebashkiakes franceze, u ndalohet banorëve të vdesin në ditë festash Banorët e qytezës La Gresle në Francë e kanë të ndaluar që të vdesin në ditë festash. Urdhri është dhënë nga vetë kryebashkiakja e cila e arsyeton me mungesën e mjekëve që mund të certifikojnë vdekjen. Kryebashkiakja e qytezës...
  • image 11 Dhjetor 2019 Thethi nuk do të jetë më aq larg sa tash Rajoni i Alpeve është "muzeu natyror" ku peizazhet e pacenuara janë një nga asetet më të rëndësishme të turizmit malor duke ftuar çdo turist për eksplorim. Ndërkohë që rutina e përditshme bëhet më e shpejtë, një numër gjithnjë e...
  • image 10 Dhjetor 2019 Hotelet më të bukura në botë me pishinë dhe palestër Janë këto ndër hotelet më të bukura në botë, dhe jo vetëm që kanë pamje të mira, por më e mira është që kanë palestra falas për klientët e gjitashtu pishina, shkruan CNN, transmeton Koha.net. Park Hyatt Chicago: Ky hotel ka trajner...
  • image 09 Dhjetor 2019 Banania 108,000 euro e artistit Maurizio Cattelan gëlltitet nga një artist Një vepër arti e një bananeje të pjekur të ngjitur me shirit ngjitës në një mur që u shit për mbi 108 mijë euro, është ngrënë nga një artist tjetër performues. Vepra artistike, e titulluar "Comedian", e punuar nga artisti italian...
  • image 08 Dhjetor 2019 Këto 19 gjëra i kuptojnë vetëm prindërit, që e kanë fëmijën njëvjeçar Dita që e shënon një vjetorin e lindjes së bebes tuaj, është duke u afruar dhe ju nuk po e kuptoni se sa shpejtë kaloi koha. Para se të bindeni mirë, bebja juaj më nuk është bebe dhe ju duhet të mësoheni me gjëra të reja, transmeton...
  • image 07 Dhjetor 2019 Mosha nuk është problem për martesë (Foto) Peter Barratt dhe Nancy Evans janë bërë "çifti më i ri" në Britani të Madhe, që kurorëzuan dashurinë e tyre - megjithëse janë në moshë të shtyrë. Burri 82-vjeçar është martuar me të dashurën e tij një vit më të vjetër, derisa...
  • image 05 Dhjetor 2019 Gjashtë 6 sekretet e njerëzve që nuk sëmuren kurrë Sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, larja e duarve është gjëja e parë dhe më e rëndësishmja që mund të bëni për të shmangur ftohjen dhe viruset. Shumica e studimeve tregojnë se masazhet mund të zvogëlojnë...
  • image 04 Dhjetor 2019 Zbuloni sekretet e tyre: Pesë vendet më intriguese në botë, të mbyllura për vizitorët (Foto) Ka shumë vende intriguese në botë të cilat shumica prej nesh nuk do të kemi mundësi asnjëherë për t'i vizituar. Dhe për secilin prej tyre ka një arsye për një gjë të tillë. Por, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi,...
  • image 03 Dhjetor 2019 Rregullat e sjelljes që i kërkon vjehrra Edhe pse në të gjitha raportet ekzistojnë rregulla, mospëlqimi mes vjehrrës dhe nuses është diçka e njohur për të gjitha femrat në botë. Mirëpo, ndodh që mospëlqimi të kalojë në një nivel të ri dhe akoma më të rrezikshëm.
  • image 02 Dhjetor 2019 Rastet kur uji bëhet i rrezikshëm për shëndetin Hidratimi është shumë i rëndësishëm për organizmin dhe uji është aleati kryesor i njeriut. Por ka raste kur pirja e tepërt e ujit mund të jetë vdekjeprurëse. Intoksikimi nga uji është një problem që ka shkaktuar edhe viktima. Ai...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28