Të gjitha lajmet e datës: 20100115

Të gjitha lajmet e datës: 20100115

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 28 Mars 2020 Një 97-vjeçare shërohet nga koronavirusi Një grua 97-vjeçare është bërë personi më i vjetër në Korenë e Jugut që shërohet nga koronavirusi, sipas Yonhap News. Ende nuk ka detaje të tjera rreth saj - por ajo nuk është e vetmja në botë që përkundër moshës e ka fituar...
  • image 28 Mars 2020 Në ora 13:00 sot nis shtetrrethimi në Shqipëri Edhe kjo fundjavë ashtu si e kaluara do të kalojë në izolim total. Nga ora 13:00 e ditës së sotme, dhe deri të hënën në orën 05:00 të gjithë do të qëndrojnë në shtëpi dhe të gjithë qepenat do të jenë mbyllur. Ndërkohë...
  • image 28 Mars 2020 Serie A do të ketë kampion Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë, Gabriele Gravina ka konfirmuar se do të ketë fitues të "Scudettos" këtë edicion, ndonëse nuk ka ende shenja për rifillim të garës në kampionatin italian. Gravina gjithnjë ka thënë se...
  • image 28 Mars 2020 Pas tetë vjetësh, Bob Dylani rikthehet me këngë për vrasjen e Kennedyt Kënga e parë e re e Bob Dylanit, pas plot tetë vjetësh, është një refleksion 17-minutësh për vitet '60 dhe për vrasjen e presidentit amerikan, John F. Kennedy. Balada e shoqëruar me tinguj të lehtë të pianos, kitarës dhe baterive,...
  • image 28 Mars 2020 A po paraqet tarifa pengesë për importin e pajisjeve kundër COVID-19? Përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë përsëritur thirrjen e tyre për institucionet e Kosovës që të heqin plotësisht tarifën 100 për qind ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina. Zyrtarë nga Departamenti i...
  • image 28 Mars 2020 Ndalohet qarkullimi nga ora 17:00 deri në 06:00 Sipas këtij vendimi, ndalohet qarkullimi i qytetarëve dhe automjeteve private gjatë orës 17:00-06:00 përveç nevojave mjekësore, prodhim, furnizim dhe shitje të mallrave esenciale (ushqim dhe barna për njerëz dhe kafshë/shpezë), dhe për...
  • image 28 Mars 2020 Qeveria shkarkoi Bordin e Shërbimit Klinik Universitar Me kërkesë të Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, është mbajtur mbledhja korresponduese, në të cilën është shkarkuar Bordit Drejtues të Shërbimit Klinik Universitar të Kosovës dhe...
  • image 28 Mars 2020 Engel: Administrata Trump po përdor taktika të ashpra karshi Prishtinës Kongresisti Eliot Engel, kryesues i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Kongresin Amerikan, ka shprehur shqetësimin e tij rreth qasjes së administratës Trump karshi Kosovës. Përmes një deklarate, ai është shprehur i shqetësuar...
  • image 27 Mars 2020 Rreth 7,000 teste për koronavirus arrijnë në Kosovë Rreth 7 mijë teste të reja, që shërbejnë për të testuar pacientët që dyshohen se janë infektuar me koronavirus, kanë arritur në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur për Radion Evropa e Lirë nga Faik Hoti, drejtor i departamentit për...
  • image 27 Mars 2020 Serwer për deklaratën e SHBA-së për Kosovën: E rëndësishme është ajo që nuk thuhet Shtetet e Bashkuara të Amerikës qëndrojnë pranë popullit të Kosovës. I lëvdojmë përpjekjet e vazhdueshme të profesionistëve të shëndetësisë dhe të të tjerëve që po punojnë me mund e me rrezik të madh për të zvogëluar...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29