Të gjitha lajmet e datës: 20190915

Të gjitha lajmet e datës: 20190915

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 18 Tetor 2019 Kërkohet bashkëpunim rajonal në luftimin kundër trafikimit me njerëz Qeveria e Kosovës ka bërë progres në luftën kundër trafikimit me njerëz, ndërsa kërkohet bashkëpunim rajonal dhe ndërkombëtar në luftimin e kësaj dukurie. Kështu u tha në Ditën e Bashkimit Evropian Kundër Trafikimit me Njerëz, me...
  • image 18 Tetor 2019 Marrëveshja Kosovë-Serbi, prioritet strategjik i SHBA-së Prioritet strategjik për Shtetet e Bashkuara të Amerikës është arritja e marrëveshjes së paqes mes Kosovës dhe Serbisë, ka thënë David Kostelancik- zëvendës i të dërguarit të posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer....
  • image 18 Tetor 2019 Katër sekretet e njerëzve që nuk sëmuren kurrë Temperaturat kanë pësuar rënie të ndjeshme, moti nuk është aspak i qëndrueshëm dhe lagështia favorizon viruset e mikrobet të' lulëzojnë". Nëse nuk i keni marrë masat parandaluese, më poshtë do të lexoni katër sekretet e njerëzve...
  • image 18 Tetor 2019 Themelohet Qendra për Karrierë në Prizren Duke e kuptuar rëndësinë e orientimit për karrierë për nxënësit e shkollave profesionale, Agjencia për Arsim dhe Aftësim Profesional dhe Arsim për të Rritur (AAAPARr) ka themeluar Qendrën për Karrierë në SHMLT "11 Marsi" në Prizren....
  • image 18 Tetor 2019 “Ozil mund të luajë nëse stërvitet mirë – kemi nevojë për të Ozil mund të lërë prapa startin më të dobët në karrierën e tij dhe të fillojë të luajë futboll, gjithmonë nëse i tregon trajnerit spanjoll se meriton më shumë se ajo që aktualisht po merr. Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka thënë...
  • image 18 Tetor 2019 Agnesa Vuthaj: Nëse e kisha operu hundën do e gjeja ndoshta një burrë Bukuroshja Agnesa Vuthaj ka qenë e ftuar së fundmi në emisionin "Ftesë pa 5". Mes detajeve të setit të fundit fotografik që realizoi, ajo ka rrëfyer edhe për shumë gjëra të tjera nga jeta private. E pyetur për ndërhyrjet estetike,...
  • image 18 Tetor 2019 Koalicioni VV-LDK, sot takohen dy partitë Sot për herë të parë do të takohen grupet punuese të krijuara në LDK dhe Vetëvendosje për të harmonizuar programin që mund të çojë drejt një marrëveshje paszgjedhore, shkruan Gazeta Express. Lëvizja Vetëvendosje, e cila, sipas...
  • image 18 Tetor 2019 Prezantohen të gjeturat nga monitorimi i mediave gjatë fushatës zgjedhore Komisioni i Pavarur i Mediave do të mbajë konferencë për media në lidhje me prezantimin e "Raportit të monitorimit të Ofrueseve të Shërbimeve Mediale Audio-vizuele gjatë fushatës për zgjedhjet e parakohshme 2019". Kjo konferencë ka për...
  • image 18 Tetor 2019 Merkeli kërkoi nga Turqia që ta ndërpresë ofensivën në Siri Turqia duhet ta ndërpresë operacionin e saj ushtarak në pjesën veriore të Sirisë, që sjell vuajtje të reja në shtetin tashmë të shkatërruar nga lufta, deklaroi kancelarja gjermane Angela Merkel në Parlament. Ajo përsëriti edhe se...
  • image 18 Tetor 2019 UP-ja rihap konkurs për 137 bashkëpunëtorë të jashtëm Konkursi i korrikut për bashkëpunëtorë të jashtëm në Universitetin e Prishtinës ka vazhduar edhe në tetor. Në kohën kur do të duhej të fillonte viti akademik, UP ka rihapur konkursin edhe për 137 bashkëpunëtorë të tjerë. Prorektori...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31