Të gjitha lajmet e datës: 20190310

Të gjitha lajmet e datës: 20190310

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 06 Prill 2020 Kosova planifikon ta kalojë krizën e pandemisë me grante dhe borxhe Rreth 400 milionë euro me pak mund të ketë buxheti i Kosovës këtë vit, për shkak të pandemisë së shkaktuar nga sëmundja COVID-19. Qeveria e Kosovës ka ndërmarrë një sërë masash për të parandaluar përhapjen e virusit, e në këtë...
  • image 06 Prill 2020 A e keni ditur se bebet me kokë të madhe bëhen më zgjuar? Ndoshta nuk e kishit menduar më parë, por ka një lidhje mes kokës së madhe të fëmijëve dhe funksionimit të trurit. Mesatarisht, koka e një të porsalinduri është 35 cm dhe gjithçka më lart, konsiderohet "e madhe". Nëse fëmija juaj ka...
  • image 06 Prill 2020 “Qëndruam 13 ditë të mbyllur”, sulmuesi i kombëtares tregon jetën në Kroaci Kjo periudhë është e vështirë për të gjithë njerëzit anë e mbanë botës për shkak të situatës që është krijuar prej "Covid 19". Miliona të infektuar dhe mijëra të vdekur nga ky virus që u shfaq për herë të parë në muajin...
  • image 06 Prill 2020 Klinika Infektive: Edhe dy pacientë të tjerë në gjendje të rëndë Në Klinikën Infektive në QKUK, janë të shtrirë 47 pacientë, ku prej tyre 40 kanë gjendje stabile, pesë pacientë kanë nevojë për oksigjeno-terapi, derisa dy janë në gjendje të rëndë. Sipas raportit ditor të kësaj klinike, thuhet se...
  • image 06 Prill 2020 Në Shqipëri: 361 të prekur, 104 të shëruar, 21 viktima nga COVID-19 Në Shqipëri deri tani janë evidentuar 361 raste pozitive gjithsej me COVID-19, 104 të shëruar, 21 të vdekur, ndërsa janë kryer 2396 teste gjithsej. Shifrat bëhen të ditura nga platforma "coronavirus.al", e krijuar me qëllim informimin e...
  • image 06 Prill 2020 Dy persona vdesin si pasojë e koronavirusit në Kosovë Dy persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë të hënën. Sipas MSH-së, ata kanë vdekur në orët e para të mëngjesit të sotëm. Bëhet fjalë për një burrë 59-vjeçar nga Prishtina dhe...
  • image 06 Prill 2020 Justin Bieber dhe Hailey kalojnë kohën e lirë duke lundruar në liqen Sikurse shumica e popullsisë edhe çifti i famshëm hollivudian po e praktikon të njëjtën gjë. Justin Bieber dhe gruaja e tij, Haily Baldwin Bieber, kësaj radhe izolimin e tyre e kanë kaluar në një liqen duke luajtur shah, shkruan Daily...
  • image 06 Prill 2020 Ndalohet qarkullimi në sheshet e Prishtinës Qytetarët e Prishtinës, nga sot, nuk do të mund t'i shfrytëzojnë përkohësisht sheshet e Prishtinës, pasi në to janë vendosur shirita. Kjo për shkak se Policia e Kosovës i ka mbyllur ato, duke mos lejuar që sheshet të shfrytëzohen për...
  • image 05 Prill 2020 Futbollisti serb dënohet me tre muaj arrest shtëpiak për shkelje të orës policore Futbollisti serb Aleksandar Prijoviq është dënuar me tre muaj burg shtëpia për shkelje të orës policore të vendosur në Serbi për të parandaluar përhapjen e koronavirusut, bëjnë të ditur mediumet serbe, transmeton Koha.net. Sulmuesi...
  • image 05 Prill 2020 Tatum e Jessie J ndahen sërish Aktori Channing Tatum dhe këngëtarja Jessie J janë ndarë sërish. "Ata u kujdesën mjaftueshëm për njëri-tjetrin që të provonin sërish, por e kuptuan se ishte më mirë të vazhdonin ndaras", ka thënë një burim për "People". "Ishte...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30