Të gjitha lajmet e datës: 20190511

Të gjitha lajmet e datës: 20190511

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 08 Nëntor 2019 Mustafa: Kthimi i shtetasve nga Siria tregon përgjegjshmërinë e shtetit të Kosovës Ministri në detyrë i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa mori pjesë në ministerialin e Salzburgut, i cili po zhvillohet në Vjenë të Austrisë. Në ministerial përfaqësohen vendet anëtare të Forumit të Salzburgut dhe vendet mike, mes tyre...
  • image 08 Nëntor 2019 Reciprocitet përmes CEFTA-s ndaj Serbisë Çdo masë që Serbia ka vendosur në raport me Kosovën, si kundërpërgjigje mund të ketë vendosjen e masave reciproke nga Kosova në raport me Serbinë. Kështu kanë paralajmëruar dy partitë që aktualisht janë në bisedime për formimin e...
  • image 08 Nëntor 2019 Isa Mustafa mbledhë sot kryesinë Një ditë pas përfundimit të koordinimit në mes të grupeve punuese LDK-VV për harmonizim të programit, Isa Mustafa do të mbledh sot kryesinë e partisë, raporton Gazeta Express. Mbledhja që do të mbahet në Selinë Qendrore të LDK-së,...
  • image 08 Nëntor 2019 Real, Barça, Atletico dhe Valencia – të hënën hidhet shorti i Superkupës së Spanjës Real Madrid, Barcelona, Valencia dhe Atletico do të luftojnë për Superkupën e Spanjës në janar të vitit 2020. Të hënën do të hidhet shorti me ndeshjet që do të zhvillohet mes 8 dhe 12 janar 2020. Federata e Futbollit të Spanjës ka...
  • image 08 Nëntor 2019 Loredana fitoi në MTV EMA, reagon çifti zviceran që ajo e shantazhoi "Loredana nuk duhet të marrë ndonjë çmim", me këtë titull e nisi artikullin për Loredanën prestigjiozja "Blick.ch". Reperja Loredana Zefi (24) është vlerësuar me çmimin "Artistja më e mirë zvicerane" nga MTV në Sevilla, Spanjë,...
  • image 08 Nëntor 2019 Ministrat që dështuan të bëhen deputetë Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t'u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm një nga katër...
  • image 08 Nëntor 2019 Forma e hundës tregon karakterin tuaj Është një person që e di mirë se çfarë do, madje është edhe pak kokëfortë. Përkushtohet shumë, sidomos për ta bërë jetën më me gjallëri, falë udhëtimeve dhe aktiviteteve përherë të reja. Kush e ka hundën e gjatë mund të...
  • image 08 Nëntor 2019 Turqia ka rol kyç në sigurinë e Evropës, thotë shefi i NATO-s Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg theksoi sot se Turqia ka një rol kyç në sigurinë e Evropës. Në një fjalim në Fondacionin Korber në Berlin, Stoltenberg bëri deklarata lidhur me politikat e sigurisë. Stoltenberg,...
  • image 08 Nëntor 2019 Shoqëria civile kërkon që të anulohen vendimet e ministrit në largim të Arsimit Përmes një vendimi të nxjerrë më 16 tetor, të cilin e posedon gazeta, ai ka emëruar dy anëtarë në Këshillin Drejtues të Institutit Albanologjik të Kosovës. Të emëruarit janë Adem Gashi dhe Xhevat Bislimi. Që nga 19 korriku i këtij...
  • image 07 Nëntor 2019 Osmani: Taksa do të largohet sepse nuk e mbron integritetin e Kosovës Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani, ka thënë të enjten në mbrëmje se taksa ndaj prodhimeve të Serbisë duhet të largohet sepse ajo nuk e mbron integritetin e Kosovës, por atë integritet do ta mbrojë qeveria...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30