Të gjitha lajmet e datës: 20190511

Të gjitha lajmet e datës: 20190511

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 16 Nëntor 2019 Kthehen në pikën zero 46 projektligje Janë kthyer në pikën zero 46 projektligje, të cilat ndodheshin në procedurë shqyrtimi a miratimi në Kuvend, në ditën kur është shpërndarë legjislatura e gjashtë. Që të gjitha u janë kthyer sponsorizuesve, shkruan sot Koha Ditore....
  • image 16 Nëntor 2019 Ushqimet që ndikojnë në gjatësinë e fëmijëve Ka shumë faktorë që ndikojnë në gjatësinë e një njeriu, duke filluar nga gjenet, aktiviteti fizik, mënyra e jetesës, ushqyerja etj. Më poshtë do të gjeni disa nga ushqimet më të mira që ndihmojnë në zhvillimin dhe forcimin e...
  • image 15 Nëntor 2019 Zyra e BE-së: Nuk ka datë të caktuar për liberalizim të vizave, Kosova ka ende punë në... Përkundër se në korrik të vitit 2018 Komisioni Evropian ka konfirmuar se Kosova ka përmbushur kushtet për liberalizimin e vizave, kosovarët ende nuk mund të lëvizin lirshëm në zonën shengen. Zyra e BE-së në Kosovë ka thënë për...
  • image 15 Nëntor 2019 Vetëvendosja thotë se do ta mbrojë votën gjatë rinumërimit, akuzon Nismën për presion ndaj... Pas fillimit të procesit të rinumërimit të 1 mijë e 428 kutive të votimit, janë deklaruar edhe nga Lëvizja Vetëvendosje. Në VV kanë thënë se vëzhguesit dhe përfaqësuesit e tyre do ta mbrojnë votën edhe gjatë këtij procesi, derisa...
  • image 15 Nëntor 2019 Subjektet politike ta ruajnë qetësinë e t'i shërbejnë procesit demokratik Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka ftuar përfaqësuesit e subjekteve politike dhe vëzhguesit e tyre të tregojnë kujdesin maksimal për integritetin e procesit që po zhvillohet në Qendrën e Numërimit dhe...
  • image 15 Nëntor 2019 Shifra alarmante: 2500 të vdekur në aksidente trafiku që nga paslufta Policia e Kosovës, në shënim të Ditës Botërore të Përkujtimit të Viktimave të Trafikut Rrugor, 17 Nëntori, në bashkëpunim me Ministrinë e Infrastrukturës dhe Transportit, gjegjësisht Këshillin e Sigurisë në Trafikun Rrugor dhe me...
  • image 15 Nëntor 2019 Lista Serbe ankohet për Kurtin në takimet me njerëzit e Merkelit në Berlin Zyrtar të Listës Serbe të prirë nga kryetari i partisë, Goran Rakiq, kanë qëndruar për një vizitë dy ditore në Berlin, ku kanë takuar zyrtarë të parlamentit gjerman dhe qeverisë së kancelares, Angela Merkel. Në këto takime është...
  • image 15 Nëntor 2019 Një tërmet 7,1 ballë Rihter godet Indonezinë Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7,1 ballë të shkallët Rihter goditi dje provincën Maluku Verior në Indonezi. Agjencia indoneziane e Meteorologjisë, Klimatologjisë dhe Gjeofizikës (BMKG) njoftoi epiqendra e tërmetit ishte regjistruar...
  • image 15 Nëntor 2019 Finlanda në pritje të kualifikimit historik Temperaturat po bien dhe ditët po bëhen më të shkurtra, ndërsa dimri i ashpër po i afrohet Finlandës. Pritjet rreth përfaqësueses së vendit janë duke u rritur, si kurrë më parë. Të premten (sot) Finlanda mund të sigurojë për herë...
  • image 15 Nëntor 2019 Olivia Colman: Mbretëresha është feministja më e madhe Olivia Colman e ka lavdëruar mbretëreshën Elizabeth II si "feministen më të madhe". Aktorja do ta marrë rolin nga Claire Foy si mbretëresha britanike në sezonin e tretë të ardhshëm të serisë së popullarizuar në Netflix, "The Crown",...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30