Të gjitha lajmet e datës: 20190527

Të gjitha lajmet e datës: 20190527

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 15 Shtator 2019 Fillojnë hetimet për korrupsion ndaj zëvendëskryeministrit belg Prokuroria e Brukselit ka hapur një hetim kundër zëvendëskryeministrit belg, njëkohësisht ministër i Jashtëm dhe i Mbrojtjes në largim, Didier Reynders, komisioner i propozuar për Drejtësinë në ekzekutivin e ri të Bashkimit...
  • image 15 Shtator 2019 Hahn: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut e meritojnë fillimin e negociatave Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut e meritojnë hapjen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Evropian, deklaroi Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn, në një intervistë për gazetën e përditshme malazeze "Vijesti". "Bashkimi...
  • image 15 Shtator 2019 Çaji i mirë për shëndetin e trurit Hulumtime të reja kanë sugjeruar që pirja e çajit mund të jetë e mirë për trurin tuaj si dhe të pengojë plakjen. Shkencëtarët tani thonë se konsumimi i rregullt i çajit mund të jetë një zgjedhje e thjeshtë jetese që sjell...
  • image 15 Shtator 2019 Aktorja Felicity Huffman dënohet me 14 ditë burg Aktorja amerikane Felicity Huffman është dënuar me 14 ditë burg për përfshirjen e saj në një skandal të pranimeve në kolegj. Ylli i "Shtëpiakeve të Dëshpëruara" pranoi se pagoi 15.000 dollarë që përgjigjet e provimit të vajzës së...
  • image 15 Shtator 2019 Prokuroria nis hetimet për ndërtimin e autostradës për Gjilan Qe një vit, Lëvizja FOL ka kërkuar nga Ministria e Infrastrukturës, si autoritet kontraktues, qasje në dokumentet shtesë të kontratës për ndërtimin e autostradës Prishtinë- Gjilan. Mirëpo, edhe pas kaq shumë kohësh, ata nuk...
  • image 15 Shtator 2019 Scott: Qeveria e re në Kosovë ta heqë taksën dhe të rifillojë dialogun me Serbinë Ambasadori i SHBA-së në Beograd Kyle Scott, ka folur lidhur me qeverisjen e ardhshme që do të vie në Kosovë, pas zgjedhjeve të 6 tetorit. Kjo Qeveri, thotë Scott, duhet ta heqë taksën ndaj mallrave serbe në mënyrë që të rifillojë...
  • image 15 Shtator 2019 Çmimi i metrit të drunjve për ngrohje s'ka ndryshuar, por për qytetarët mbetet i shtrenjtë Me afrimin e sezonit të dimrit është rritur edhe kërkesa për sigurimin e drunjve për ngrohje. E çmimet nuk është se kanë shënuar rritje nga vitet e kaluara, por megjithatë mbeten ende të larta për xhepin e qytetarëve. Shitësi Gëzim...
  • image 15 Shtator 2019 Kthimi i fuqishëm i liderit të pakontestueshëm të mesfushës Pa luajtur asnjë ndeshje në edicionin e ri (2019\2020), Valon Berisha është kthyer në përfaqësuesen e Kosovës në futboll. Dhe kthimi i tij doli të jetë shumë i suksesshëm. Me gjithë mungesën e gjatë, Berisha ishte vendimtar në dy...
  • image 14 Shtator 2019 BE dërgon mision vëzhgues për zgjedhjet në Kosovë Bashkimi Evropian ka vendosur të dërgojë mision vëzhgues për të monitoruar zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Shefja për politikë të jashtme e BE-së, Federica Mogherini, emëroi Viola von Cramon-Taubadelin shefe të këtij...
  • image 14 Shtator 2019 AKB dhe ATK në shërbim të biznesit dhe prodhuesit vendës Kryetari i Aleancës së Bizneseve, Agim Shahini dhe përfaqësues të bizneseve kanë pritur drejtorin e përgjithshëm të Administratës Tatimore të Kosovës Ilir Murtezi dhe stafit të tij, ku kanë diskutuar lidhur me pengesat dhe sfidat të...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29