Të gjitha lajmet e datës: 20190529

Të gjitha lajmet e datës: 20190529

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 24 Qershor 2019 Edhe Kosova pjesëmarrëse në konferencën "Terrorizmi ndërkombëtar dhe migracioni ilegal" Me ftesë të kryetares së Gjykatës Supreme të Malit të Zi, Vesna Medenica, kryetari i Gjykatës Supreme të Republikës së Kosovës, Enver Peci dhe kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, po marrin pjesë në konferencën me temë...
  • image 24 Qershor 2019 RrGK kundërshton kthimin në rigjykim të rastit të Pjeter Nrecaj Rrjeti i Grupit të Grave të Kosovës ka kundërshtuar vendimin e Gjykatës Supreme për kthimin në rigjykim rastin e Pjetër Nrecaj, i cili vuan dënim të përjetshëm për vrasjen e gruas së tij, Valbona-Marku Nrecaj, dhe vajzës së tyre 9...
  • image 24 Qershor 2019 VV e LDK kërkojnë seancë të jashtëzakonshme për gjendjen në arsim Grupet parlamentare të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë dorëzuar sot kërkesën për seancë të jashtëzakonshme lidhur me gjendjen në sistemin arsimor të Kosovës në të gjitha nivelet dhe vendimet e MASHT-it,...
  • image 24 Qershor 2019 Zyrtarë nga BE-ja takohen me zyrtarë të LDK-së Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti dhe kryetarja e Komisionit për Punë të Jashtme Vjosa Osmani sot takuan zëvendëspresidentin e BE-së Rainer Wieland së bashku me 20 përfaqësues seniorë të CDU-së. Avdullah Hoti në...
  • image 24 Qershor 2019 Malta shpëton 37 imigrantë afrikanë Një grup prej 37 imigrantëve është strehuar në Valleta, pasi janë shpëtuar nga autoritetet të dielën. Imigrantët që ia kishin mësyrë Evropës me një gomone, u shpëtuan, pas një alarmi që dhanë rojat bregdetare në Maltë. Të...
  • image 24 Qershor 2019 Werderi shpërblen Rashicën me numrin e ri Sezoni fantastik i Milot Rashicës te Werder Bremeni, ka bërë që skuadra gjermane ta shpërblejë kosovarin me numrin e tij të preferuar në fanellë. Rashica, nga edicioni i ardhshëm, do ta bartë fanellën me numrin 7-të, atë që e ka veshur...
  • image 24 Qershor 2019 Ledri Vula paralajmëron këngën e re në bashkëpunim me Lumi B Ledri Vula është njëri nga reperët më të pëlqyer në tregun tonë muzikor. Ai po vazhdon të jetë aktiv me projekte të reja muzikore, ndërsa deri më tani ka realizuar edhe disa bashkëpunime të suksesshme. Këtë herë, reperi i ka...
  • image 24 Qershor 2019 Protestojnë punëtorët e PTK-së Fedarata Sindikale e Postë Telekomit të Kosovës organizon sot para objektit qendror në Dardani një protestë kundër vazhdimi të kontratës me Z-Mobile. Gjatë protestës ata do të shpalosin kërkesat e tyre drejtuar institucioneve...
  • image 24 Qershor 2019 Zv/presidenti i Parlamentit Evropian sot në Kosovë Muajve të fundit janë shtuar vizitat e zyrtarëve të lartë nga shtetet e ndryshme të Evropës. E sot në Kosovë do të qëndroj një delegacion gjerman. Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj do të pres këtë delegacion gjerman të kryesuar...
  • image 24 Qershor 2019 Shkollat të ndara në datën e përfundimit të vitit shkollor Pjesa më e madhe e shkollave të Kosovës nuk i janë bindur vendimit të Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) që viti shkollor të përfundojë më 28 qershor. Ato e kanë përfunduar mësimin më 21 qershor, siç është...
H M M E P S D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30